Gmail - jak założyć konto?

Gmail to ciesząca się wielką popualrnością usługa pocztowa, z której korzystają miliony ludzina całym świecie. Chcesz sprawdzić dlaczego?

Pierwszy krok to oczywiście rejestracja konta. Można tego dokonać na tej stronie. Jeśli masz już konto Google, możesz za jego pomocą aktywować tą usługę.

Rejestracja konta w Gmail

Rejestracja konta w Gmail

Po wypełnieniu formularza musisz zaakceptować regulamin, zaznaczając checkboxy na dole. Następny krok to wybór zdjęcia profilowego. Oczywiście nie jest to rzecz obowiązkowa. Po wyborze fotki z komputera możemy ją edytować. Wyznaczamy obszar zdjęcia, w razie potrzeby obracamy, możliwe jest także skorzystanie z edytora online Picknick.

Zdjęcie profilowe

Zdjęcie profilowe

Pierwsze maile, jakie znajdziemy w naszej skrzynce odbiorczej, będą pochodzić od Zespołu GMail. Otrzymasz w nich wyjaśnienia, jak zaimportować kontakty z innych kont pocztowych oraz w jaki sposób dostosować skrzynkę pod względem motywów i kolorystyki.

Powitanie w GMail

Powitanie w GMail

Możesz również połączyć konto GMail z innymi kontami na popularnych serwisach. Opcję tą znajdziesz w ustawieniach Konta. Obsługiwane serwisy to Facebook, Last.FM, Flickr, Twitter, SoundCloud i inne.

Łączenie kont

Łączenie kont

Na naszych stronach znajdują się programy, dzięki któremu możesz znacznie ułatwić sobie używanie konta GMail. Warto wymienić tu GMail Notifier Pro, który informuje użytkownika o nowych wiadomościach w skrzynce pocztowej.