Google Chrome: jak odzyskać utracone dane

Zdarzyło ci się wypełnić formularz w internecie i stracić wszystkie dane, z powodu kliknięcia w nie ten przycisk lub zawieszenia przeglądarki internetowej? Istnieje wtyczka do Chrome'a, która automatycznie zapamiętuje dane wpisywane do fomularzy i hasła dostępu, a w razie potrzeby ci je przypomni.

Niestabilnie działająca przeglądarka i błędy na stronach to prawdziwa zmora blogerów i użytkowników forów dyskusyjnych. Z trudem napisany artykuł czy komentarz znika, a jego dokładne powtórzenie wydaje się prawie niemożliwe. Na szczęście, istnieje prosty sposób na odzyskanie utraconych danych. Wtyczka Lazarus w Google Chrome pomaga szybko przywrócić stracone (wydawałoby się) informacje.

Lazarus automatycznie (i bezpiecznie: dostęp na hasło) zapisuje każde naciśnięcie klawisza podczas korzystania z przeglądarki internetowej. Niezależnie od tego czy właśnie wprowadzasz dane w formularzu, komentarz na fanpage'u PC Worlda czy nową notkę na swoim wordpressowym blogu.

Aby przywrócić dane, wystarczy tylko kliknąć ikonkę Lazarusa w prawym górnym rogu (lub gdziekolwiek indziej ją umieścisz), a następnie wybrać tekst do odzyskania. Gotowe!

Chociaż Google Chrome sam może przywrócić tekst w przypadku awarii przeglądarki lub systemu operacyjnego, nie pomoże jednak w razie wyczerpania limitu czasu serwera i w podobnych przypadkach. Nasza rada: jeśli używasz Chrome, skorzystaj też z Lazarusa. Od dawien dawna dodatek ten jest również dostępny w Firefoksie.