Hosting zdjęć - gdzie upload'ować zdjęcia?

Masz zdjęcia, które chcesz zaprezentować znajomym w formie galerii? Chcesz pokazać zrzut ekranu podczas rozmowy na forum? Oto, w jakich miejscach możesz umieścić swoje grafiki tak, aby były dostępne dla innych.


Każdy słyszał o możliwościach dawanych przez Picasa Web Albums czy Zdjęcia Windows, a także serwisach jak Flickr czy Fotka, jednak nie są one oczywiście jedynymi rozwiązaniami, umożliwiającymi host zdjęć. Jakie mniej znane witryny umożliwiają wstawianie zdjęć? Oto przegląd kilku wybranych serwisów tego typu.

Hosting zdjęć w sieci - przegląd serwisów

Zapodaj.net to serwis oferujący darmowy hosting zdjęć dla każdego. Będzie idealny w przypadku, gdy chcesz pokazać kilka zdjęć, ponieważ pozwala na wrzucenie do pięciu plików graficznych w formatach takich jak .bmp, .jpg, .jpeg, .gif, .png. Maksymalny rozmiar jednego dodawanego pliku może wynosić 6,66 MB. Ta strona do wrzucania zdjęć oferuje osobną możliwość umieszczania grafik na potrzeby aukcji internetowych. W obydwu przypadkach otrzymuje się kod do wklejenia na stronie, jednak przy uploadzie zdjęć pod kątem aukcji można wybrać także jeden z czterech rozmiarów miniaturek.

Hosting zdjęć - gdzie upload'ować zdjęcia?

Zapodaj.net

Serwis ten umożliwia także hosting awatarów - jeden na raz - a także plików flash, czyli w formacie .swf. W ich przypadku można dodać również 5 plików, a wielkość każdego nie może przekroczyć 10 MB. Zapodaj.net to darmowy hosting plików bez rejestracji, jest jednak opcja wykupienia konta Pro (co kosztuj ok. 7 PLN miesięcznie), które umożliwia wyświetlanie zdjęć bez żadnych reklam, możliwość stworzenia galerii i albumów obrazów przy jednoczesnym braku limitu pojemności oraz zarządzanie zdjęciami przy pomocy panelu administracyjnego. Pliki w wersji darmowej przechowywane są przez trzy miesiące, a potem kasowane. W przypadku posiadania konta Pro są one przetrzymywane tak długo, jak długo ma się to konto.

iv.pl

iv.pl to serwis umożliwiający bezpłatny hosting zdjęć dla osób, które potrzebują takiego rozwiązania tylko na przysłowiową chwilę. Dlaczego? Powód jest prosty - pliki kasowane są po trzech dniach od momentu ich załadowania. Dopiero po założeniu konta w systemie IV.pl otrzymuje się hosting zdjęć przez okres 30 dni, a wgrywane zdjęcia mogą mieć rozmiar do 5 MB. Bez konta jest to tylko 1 MB. Możliwy jest hosting obrazków w formatach.jpg, .jpeg, .gif, .png. Po wejściu na stronę widać opcję załadowania dwóch plików, jednak po kliknięciu na przycisk Dodaj kolejne źródło można dodawać kolejne.

Hosting zdjęć - gdzie upload'ować zdjęcia?

IV.pl

fotosik.pl

Fotosik to serwis, który od lat cieszy się uznaniem internautów. Oferuje zarówno darmowy, jak i płatny hosting obrazków, a różnice między wersjami pokazują się już po wejściu na jego stronę główną. W przypadku osób nie posiadających konta na tej stronie, możliwe jest przesłanie zaledwie jednego zdjęcia naraz. Jeśli więc interesuje Cię upload zdjęć w większej ilości - załóż konto, tym bardziej że zdjęcia przesyłane przez osoby niezalogowane w serwisie zapisywane są w maksymalnych wymiarach 1680 pikseli i obniżonej jakości.

Hosting zdjęć - gdzie upload'ować zdjęcia?

Fotosik - opłaty

Po załadowaniu grafiki otrzymuje się jej podgląd oraz możliwość wygenerowania kodu do wstawienia na stronę lub aukcję, bądź też bezpośrednio do grafiki. Można także ustalić wymiary i jaka akcja ma być przeprowadzona po tym, gdy internauta kliknie na zdjęcie. Jeśli zdecydujesz się na płatny hosting zdjęć, wówczas dostaniesz znacznie więcej możliwości. Warto dodać, że wokół Fotosik.pl skupiona jest społeczność użytkowników, która m.in. ocenia wystawiane publicznie zdjęcia. Jeśli chcesz poddać ocenie swoje zdolności fotograficzne - to dobre miejsce.