Ile kosztuje pozycjonowanie?

Jeśli prowadzimy stronę lub serwis, chcemy, aby odwiedzało go jak najwięcej użytkowników. Jednym z głównych sposobów znalezienia się na szczycie listy wyszukiwania jest prawidłowe i skuteczne wypozycjonowanie strony. Ile kosztuje taka operacja?

W sieci możemy odnaleźć wiele firm, które za opłatą wypozycjonują stronę lub serwis. Na wysokość stawki ma wpływ kilka czynników. Ważny jest fakt, czy strona istnieje już jakiś czas, czy też jest całkowicie nowa, jak wielki jest serwis, ile słów kluczowych może do niego prowadzić, a także jak popularne są to słowa (serwis specjalistyczny łatwiej wypozycjonować niż podobny o grach wideo, ponieważ stron tego typu jest multum).

Ile kosztuje pozycjonowanie?

SEO

Stawki mogą także być zależne od popularności wyników w wyszukiwarce - przyjęło się uważać, że fraza poniżej 100 tysięcy wyników jest hasłem mało popularnym, od 100 tysięcy do miliona - hasłem średnim, a powyżej miliona wyników - popularnym. Koszt będzie tym większy, im bardziej popularną frazę chcemy wypromować. Rozstrzał cenowy jest dość spory - można znaleźć oferty już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie aż po kilkaset. Można też wybrać model prowizyjny - płacimy wyłącznie za efekty. Wspomniano już, że w sieci bez trudu można znaleźć dziesiątki firm zajmujących się pozycjonowaniem - polecamy jednak porównać ich cenniki i metody działania, nim zdecydujemy się na wybór. Warto także dodać, że wielu specjalistów oferuje darmową wycenę kosztów wypozycjonowania naszej strony, nim będziemy musieli zapłacić - warto skorzystać z tego typu rozwiązania.

Zobacz również:

  • Jak wygląda Polski internet? Skąd przeglądamy polskie witryny WWW?