Internet Explorer - 32 czy 64 bity? Której wersji należy używać?

Nie tylko Windows ma 32 lub 64 bity. Również Internet Explorer ma swoje dwie wersje przeglądarki internetowej. Której z nich lepiej używać?

32 bity czy 64 bity

Windows 7 i Windows Vista mają Internet Explorer zarówno w 32, jak i 64 bitach. Ale domyślnie Microsoft ustalił, że jego systemy operacyjne używać będą przeglądarki 32-bitowej. Jest tak głównie ze względu na wsteczną kompatybilność. Wtyczki do przeglądarki 64-bitowej muszą zostać napisane od nowa, inaczej nie będą działać. Na szczęście jest ich coraz więcej (np. 64-bitowa wersja Adobe Flash Player i Google Toolbar).

Internet Explorer x64 mniej kompatybilny, ale wydajniejszy?

Używajmy jednak 64-bitowej wersji Internet Explorer. Przede wszystkim dlatego, że Internet Explorer x64 potrafi obsługiwać 4 GB pamięci (lub więcej). Oczywiście wydaje się, ze tego nie potrzebujemy, ale ja z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że dzisiaj przeglądarki (i to nie tylko) potrafią pożerać więcej pamięci RAM niż gry. I nic dziwnego - dzisiaj strony internetowe są upstrzone multimediami. A gdy otworzymy 20-30 zakładek...

Zobacz również:

  • Microsoft: użytkownicy Internet Explorera zabezpieczeni przed utratą danych
 Internet Explorer - 32 czy 64 bity? Której wersji należy używać?

Internet Explorer

IE x64 kontra IE x32

Druga rzecz - Internet Explorer x64 wydaje się działać szybciej. Testy na stronie FavBrowser.com wykazują, że IE x64 zwiększa szybkość działania przeglądarki aż o 34,7 proc. A to znaczący odsetek. Internet Explorer x64 jest więc szybszy niż jego wersja 32-bitowa.

Tylko czy w ogóle jeszcze ktoś z Was używa Internet Explorer? Czy też wybraliście już inną przeglądarkę?