Jak czyścić telewizor LCD?

Kiedy kupujemy telewizor to jest nowiutki i błyszczący. Ale niestety nasz telewizor szybko się brudzi. Jak należy czyścić nasz telewizor LCD? To delikatny sprzęt i należy się z nim obchodzić ostrożnie, bo niestety możemy łatwo go uszkodzić.

LCD TV

Kupić telewizor to nie wszystko. Trzeba go jeszcze utrzymać w czystości.

Czyszczenie LCD TV krok po kroku

1. Najpierw należy wyłączyć telewizor LCD oraz odłączyć z kontaktu (inaczej narażamy się na porażenie prądem). Może nie jest to działanie konieczne, ale lepiej dmuchać na zimne niż potem żałować.

2. Znajdź czystą, miękką szmatkę (w ostateczności może być też ręcznik papierowy, chociaż nie jest to najlepsze rozwiązanie). Zmocz szmatkę w wodzie. Wyciśnij ją, żeby woda nie skapywała ze szmatki. Nie używaj niczego innego poza wodą. Produkty oparte na amoniaku i alkoholu odpadają - mogą zniszczyć ekran LCD. Jeżeli twój ekran jest naprawdę brudny i wodą nie da rady go doczyścić, to możesz spróbować awaryjnego rozwiązania - zmiksowania wody destylowanej z białym octem (w proporcjach 50/50) .

3. Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z butelki ze spryskiwaczem, nie rozpylaj płynu bezpośrednio na ekran. Psiknij na szmatkę i dopiero wtedy wycieraj ekran LCD. Używaj okrężnych ruchów - ta metoda jest najlepsza do eliminacji zacieków oraz pamiętaj o tym, że wycierając, nie możesz za mocno naciskać na matrycę.

4. Na koniec, przetrzyj ekran suchą szmatką. Włącz telewizor dopiero wtedy, gdy jesteś w 100 proc. pewien że telewizor jest już faktycznie suchy.

Sposób na czysty telewizor

I voila. Mamy czysty telewizor. A może znacie jakieś inne sposoby czyszczenia telewizorów LCD?