Jak dodać link na Instastory?

Jak podzielić się linkiem w relacji na Instagramie? Oto łatwy i szybki przewodnik dla użytkowników popularnej aplikacji.

Jak dodać link na Instastory?

pixabay.com

Instastories to krótkie relacje udostępniane na Instagramie, które znikają po 24 godzinach od momentu ich publikacji. Są coraz popularniejsze i pozwalają nam na dzielenie się historiami z naszego życia tu i teraz. Statystycznie najchętniej oglądanymi materiałami są krótkie filmiki, jednak w relacjach możemy tworzyć i oglądać także kreatywnie zaplanowane i spójne z głównym feedem treści. Wielu użytkowników aplikacji chętnie dzieli się w nich linkami kierującymi do swoich blogów czy produktów. Czy funkcja ta jest dostępna dla wszystkich? Jak z niej korzystać? Oto nasz krótki poradnik.

Jak dodać link do Instastory?

Dotychczas tylko konta z dużą ilością Obserwujących mogły korzystać z opcji Swipe Up, dzięki której za pomocą przeciągnięcia palca w górę byliśmy przekierowywani do konkretnej strony. W zeszłym roku Instagram wprowadził jednak możliwość linkowania w postaci specjalnej naklejki dostępnej dla wszystkich użytkowników. Dzięki temu możemy dzielić się treściami z naszymi znajomymi, niekoniecznie będąc dużą firmą oferującą produkty.

Zobacz również:

  • Reklam w internecie jest masa, więc Instagram postara się, żeby było ich jeszcze więcej

Zanim przejdziesz do swoich Relacji, sprawdź (np. w sklepie Google Play) czy Twoja aplikacja Instagram jest zaktualizowana.

Jak dodać link na Instastory?

Jeśli posiadasz najnowszą wersję Instagrama, z pewnością możesz już korzystać z tej funkcji. Zacznij od utworzenia Relacji (wybierz zdjęcie lub film, który chcesz udostępnić).

Jak dodać link na Instastory?

Przykładowy zrzut ekranu

Wybierz przycisk naklejki u góry ekranu (kwadratowa ikonka z uśmiechem).

Jak dodać link na Instastory?

Następnie wybierz LINK.

Jak dodać link na Instastory?

W pustym pasku wpisz lub wklej adres URL, do którego ma przekierowywać naklejka i wciśnij Gotowe. Możesz także dostosować tekst naklejki.

Za pomocą palców umieść link w wybranym miejscu udostępnianej przez Ciebie treści.

Jak dodać link na Instastory?

Wciśnij znaczek udostępnienia (duże kółko ze strzałką w prawym dolnym rogu) i ciesz się swoim pierwszym linkiem na Instastory.

Zobacz także: Empik: elektronika w niskich cenach - co warto kupić?