Jak doładować komuś konto w Plusie? (doładowywanie kont osobom trzecim)

W sieci Plus możemy posiadać telefonu bez abonamentu, na kartę. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, że nie musimy wówczas podpisywać żadnych zobowiązań i sami kontrolujemy stan konta. Doładowujemy telefon za wybraną kwotę, możliwe jest także doładowywanie kont osobom trzecim. Poniższa porada wyjaśnia, jak doładować komuś konto w Plusie?

Aby doładować telefon, potrzebny jest nem Telekod. Można nabyć go w terminalach płatniczych (np. w supermarketach), jak też i jako karty-zdrapki. Składa się on z szesnastu cyfr. Jeśli zaś chodzi o nominały, najmniejszy dostępny to 5 PLN. Warto pomyśleć o doładowaniu za większą kwotę, ponieważ otrzymujemy wówczas gratis bonusy. Jeśli zdecydujemy się na doładowania od 100-149 PLN, operator przyzna nam dodatkowe 15 PLN, a doładowanie powyżej 150 złotych to automatyczne dodanie do stanu konta 30 PLN.

Jak doładować komuś konto w Plusie? (doładowywanie kont osobom trzecim)

Plus

Jeśli chcemy doładować konto sobie, wyjaśnione jest to w innej poradzie. A jak doładować komuś konto w Plusie? Odbywa się to dość podobnie - wpisujemy na klawiaturze *123*, a następnie cyfry Telekodu - bez żadnych przerw. Po wpisaniu naciskamy *, a następnie wprowadzamy numer telefonu, który chcemy doładować. Kończymy operację przez naciśnięcie "krzyżyka" i wciśnięcie klawisza "Zadzwoń" (czyli zielonej słuchawki).

W skrócie wygląda to tak: #*123*TELEKOD*NR_TELEFONU#