Jak korzystać z WhatsApp Web na tablecie, komputerze PC lub laptopie?

Korzystanie z aplikacji WhatsApp na komputerze jest możliwe. Oto, co zrobić, aby móc korzystać z WhatsApp na komputerach i laptopach.

Źródło: whatsapp.com

WhatsApp nadal wymaga, aby był zainstalowany na telefonie (chociaż jest możliwość obejścia i instalacji aplikacji na tablecie), ale to nie oznacza, że nie możesz uzyskać dostępu do swojego konta na komputerze. WhatsApp Web synchronizuje dane z aplikacją mobilną i umożliwia wysyłanie oraz odbieranie wiadomości WhatsApp z poziomu komputera.

Poniżej przedstawiamy dwa sposoby na uzyskanie dostępu do usługi z poziomu komputera: za pomocą przeglądarki internetowej oraz oddzielnej aplikacji.

Zobacz również:

  • WhatsApp wreszcie z reakcjami, ale na tym nie koniec nowości
  • Windows 11 - co się zmieni w systemie? [24.05.2022]

Jak wyświetlić aplikację WhatsApp w przeglądarce?

Uruchom swoje urządzenie (komputer, laptop lub tablet) i włącz przeglądarkę internetową. Przejdź do strony web.whatsapp.com.

Następnie na swoim telefonie z systemem Android bądź iOS uruchom aplikacje WhatsApp, dotknij Menu lub Ustawienia i wybierz WhatsApp Web. Kolejnym krokiem jest zeskanowanie za pomocą aparatu w urządzeniu mobilnym kodu QR widocznego w prawym górnym rogu strony wyświetlonej na komputerze.

Gdy wykonasz powyższe czynności WhatsApp Web zostanie uruchomiony w przeglądarce internetowej i pozostanie aktywny do momentu wylogowania się w przeglądarce lub aplikacji na smartfona.

Jak korzystać z WhatsApp Web na tablecie, komputerze PC lub laptopie?

Możesz wylogować się w aplikacji WhatsApp na Androida lub iOS przechodząc do menu WhatsApp Web i wybierając opcję Wyloguj się ze wszystkich urządzeń lub na komputerze dotykając trzech kropek na górze nad wątkiem rozmowy i klikając Wyloguj się.

Jak zainstalować aplikację WhatsApp Web na komputerze?

Alternatywnie możesz zainstalować aplikację WhatsApp Web, która jest dostępna na dwa najpopularniejsze systemy operacyjne dla komputerów - Mac oraz Windows ze strony whatsapp.com/download. Strona rozpozna system, z jakiego korzystasz i zaproponuje pobranie odpowiedniej aplikacji. Kliknij przycisk Download, aby ją pobrać. Następnie kliknij dwukrotnie, aby uruchomić instalator i postępuj zgodnie z jego wskazówkami (plik znajdziesz w folderze Pobrane rzeczy lub Pobrane).

Jak korzystać z WhatsApp Web na tablecie, komputerze PC lub laptopie?

Uruchom aplikację WhatsApp. Podobnie, jak w przypadku konfiguracji WhatsApp Web w przeglądarce internetowej zostaniesz poproszony o zeskanowanie kodu QR za pomocą swojego smartfona z aplikacją WhatsApp. Przejdź do ustawień i wybierz opcję WhatsApp Web. Następnie zeskanuj za pomocą aparatu kod QR wyświetlany w aplikacji.

Aplikacja będzie Cię automatycznie logować dopóki samodzielnie nie wylogujesz się z usługi na urządzeniu.