Jak korzystać z WhatsApp na komputerze bez smartfona?

WhatsApp wprowadził obsługę wielu urządzeń dla wszystkich użytkowników iOS i Androida, umożliwiając korzystanie z WhatsApp na maksymalnie czterech urządzeniach bez konieczności łączenia użytkowników za pomocą smartfona.

jak-korzystać-z-whatsapp-na-macu-bez-podłączonego-iPhone

Fot. Dimitri Karastelev / Unsplash

Wcześniej aplikacja mobilna WhatsApp była wymagana do uwierzytelnienia konta używanego na innym urządzeniu i używała kodu QR, aby połączyć konto użytkownika z przeglądarką internetową lub aplikacją desktopową. Chociaż to początkowe łącze jest nadal wymagane, podłączony telefon, na którym znajduje się aplikacja WhatsApp, nie jest już wymagany po nawiązaniu połączenia.

Poniższe kroki pokazują, jak połączyć konto WhatsApp z komputerem Mac przy użyciu nowej obsługi wielu urządzeń w usłudze, obecnie w wersji beta.

 1. Uruchom aplikację WhatsApp na telefonie iPhone.
 2. Wybierz Ustawienia -> Połączone urządzenia.
 3. Stuknij Multi-Device Beta, a następnie stuknij niebieski przycisk Join Beta.
 4. Stuknij przycisk Wstecz i wybierz opcję Połącz urządzenie na poprzednim ekranie.

  Źródło: MacRumors

  Źródło: MacRumors

 5. Na komputerze Mac uruchom aplikację WhatsApp lub przejdź do web.whatsapp.com w przeglądarce internetowej, a następnie zeskanuj kod QR, który pojawi się przy użyciu iPhone'a.

  Źródło: MacRumors

  Źródło: MacRumors

Po wykonaniu tych czynności Twoje urządzenie zostanie połączone i będziesz mógł uzyskać dostęp do aplikacji WhatsApp na komputerze Mac, aby wysyłać i odbierać wiadomości oraz przeglądać wątki czatu, bez konieczności polegania na telefonie podłączonym do Internetu.

Zobacz również:

 • Jak korzystać z konta WhatsApp na wielu telefonach?
 • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]
 • Microsoft zamyka komunikator Teams. Co dalej?

Należy pamiętać, że obecnie nie jest możliwe usuwanie wiadomości lub wątków rozmowy z połączonego urządzenia. Warto również zauważyć, że nie można wysyłać wiadomości lub dzwonić z sieci, pulpitu lub Portalu do użytkowników, którzy mają nieaktualną wersję WhatsApp w telefonie, a do konta WhatsApp można mieć podłączony tylko jeden telefon w tym samym czasie. Osobiste rozmowy i wiadomości pozostają zaszyfrowane za pomocą technologii end-to-end na wszystkich urządzeniach. Jeśli nie będziesz używać swojego telefonu przez ponad 14 dni, połączone urządzenia zostaną odłączone.

Aktualizacja: 18 stycznia 2022 13:00

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: