Jak korzystać z konta WhatsApp na wielu telefonach?

Wcześniej WhatsApp pozwalał użytkownikom na połączenie do czterech urządzeń ze swoim kontem, ale tylko jedno z tych urządzeń mogło być smartfonem. Teraz się to zmieniło.

Fot. Adem AY / Unsplash

WhatsApp wprowadził możliwość korzystania z tego samego konta na wielu telefonach. Teraz możesz połączyć inny telefon jako jeden z maksymalnie czterech dodatkowych urządzeń, tak samo jak w przypadku łączenia się z WhatsApp na przeglądarkach internetowych, tabletach i komputerach stacjonarnych.

Niezależnie od tego, czy będzie to iPhone czy telefon z systemem Android, który zdecydujesz się dodać, każdy połączony telefon łączy się z WhatsApp niezależnie, zapewniając, że twoje osobiste wiadomości, media i połączenia są szyfrowane. Pamiętaj tylko, że jeśli twój główny telefon jest nieaktywny przez dłuższy czas, zostaniesz automatycznie wylogowany ze wszystkich urządzeń towarzyszących.

Zobacz również:

  • Jak korzystać z WhatsApp na komputerze bez smartfona?
  • Recenzja: pCloud Pass - nie tylko menadżer haseł, ale również pomocnik
  • Microsoft zamyka komunikator Teams. Co dalej?

Wykonaj poniższe kroki, aby skonfigurować dodatkowy telefon z kontem WhatsApp, po czym będziesz mógł przełączać się między telefonami bez wylogowywania się i odbierać wiadomości tam, gdzie je zostawiłeś.

  1. Pobierz i uruchom WhatsApp na dodatkowym telefonie, z którego chcesz korzystać.
  2. Zamiast wpisywać numer telefonu powiązany z twoim kontem WhatsApp, stuknij opcję Połącz z istniejącym kontem, aby wygenerować kod QR.
  3. Na swoim podstawowym telefonie otwórz WhatsApp i przejdź do Us tawienia -> Połączone urządzenia.
  4. Stuknij opcję Połącz urządzenie i zeskanuj kod QR za pomocą aparatu telefonu.

I tyle, to jest tak proste. Po zeskanowaniu kodu QR i zakończeniu synchronizacji, będziesz mógł zobaczyć wszystkie rozmowy, które miałeś na swoim oryginalnym telefonie. Będziesz mieć również możliwość wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych i głosowych, uczestniczenia w czatach grupowych i dostępu do wszystkich innych rzeczy, również na telefonie towarzyszącym.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: