Jak kupować kartę graficzną?

Przejdź do:

Czy masz wrażenie, że ładowanie większych plików graficznych trwa wieczność? Czy gry 3D chodzą na twoim sprzęcie tak, jakby był to pokaz slajdów? Czy chciałbyś podłączyć dwa monitory do jednego komputera? Jeśli na te pytania odpowiadasz twierdząco, potrzebujesz nowej karty graficznej. Dzięki lepszej karcie łatwiejsza stanie się obróbka obrazów 2D, skończą się problemy z generowaniem obrazów 3D, a w dodatku będziesz mieć kilka wyjść na monitory. Co więcej, niektóre modele kart pozwolą ci na podłączenie do komputera kamery wideo oraz kablówki.

Jak kupować kartę graficzną - zobacz materiał wideo:

Właściwości kart graficznych

Reklamy i opisy kart graficznych obiecują coraz większą liczbę klatek na sekundę, lepszą jakość obrazu i wiele innych rzeczy. Ale czy te obietnice są prawdziwe?

Parametry techniczne

Nie ma innej części komputerowej, na której opakowaniach można by było znaleźć tak szczegółową specyfikację techniczną jak na pudełkach od kart graficznych. Dane techniczne kart są również chętnie wykorzystywane w reklamach. Dzięki przedstawionej przez nas tabelce będziesz mógł odróżnić, co jest naprawdę ważne, a co jest tylko zwykłą sztuczką specjalistów od sprzedaży.

Wskazówki dla kupujących

Dzięki zwróceniu uwagi na właściwą informację - podejmiesz właściwą decyzję podczas zakupów.