Jak naprawić problem z rozłączaniem się Wi-Fi?

Rozłączanie się z siecią Wi-Fi lub zrywanie połączenia może być bardzo frustrujące. Pokazujemy, co zrobić, aby zapobiec problemom z niestabilną łącznością Wi-Fi. Wykonując kilka prostych czynności pozbędziesz się problemów z rozłączającym się Wi-Fi

Fot.: Dreamlike Street/Unsplash

Dlaczego Wi-Fi nie działa?

Sieć bezprzewodowa Wi-Fi to standard wykorzystywany do łączenia urządzeń z internetem. Rozwiązanie to znajdziemy nie tylko w laptopach, smartfonach czy tabletach, ale również urządzeniach Smart Home czy samochodach. Niestety - duże zagęszczenie sieci bezprzewodowych w okolicy oraz coraz większa liczba urządzeń łączących się do jednego routera mogą powodować problemy z szybkością transferu danych oraz prowadzić do zrywania połączenia z siecią Wi-Fi. I to właśnie najczęstsza odpowiedź na pytanie typu "dlaczego Wi-Fi nie ma internetu" czy "dlaczego Wi-Fi przerywa". Najczęstsza - ale nie jedyna.

Zrywanie sygnału Wi-Fi lub samoczynne odłączanie się od sieci jest problemem, który potrafi uprzykrzyć życie. Zwłaszcza, gdy oglądasz film na platformie streamingowej lub grasz online. Co robić, gdy tak się dzieje? Prezentujemy proste do wdrożenia rozwiązania, które powinny wyeliminować problem. Wina może leżeć nie tylko po stronie licznych urządzeń, korzystających z tego samego źródła, ale również ustawień karty sieciowej, jej oprogramowania oraz innych czynników.

Zobacz również:

Problem z rozłączaniem się Wi-Fi

Fot.: Stephen Phillips/Unsplash


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: