Jak obejrzeć mecz za darmo? Jak obejrzeć mecz w 4K?

Mundial w Rosji trwa, a jeśli chcesz obejrzeć dowolny mecz na swoim monitorze, nie będzie to problemem. Prezentujemy, gdzie można obejrzeć każdy mecz za darmo i/lub w najlepszych rozdzielczościach.

Spis treści

Mundial 2018 transmitowany jest w wielu serwisach internetowych. Dzięki nim można obejrzeć całe mistrzostwa świata w piłce nożnej całkowicie legalnie bez konieczności wydawania choćby w tym celu przysłowiowego grosza.

TVP Sport

TVP Sport umożliwia oglądania wszystkich meczów Mundialu poprzez stronę internetową. Transmisja w ten sposób jest dokładnie taka sama, jak w kanałach telewizyjnych - dlatego na monitorze zobaczysz dokładnie to samo, co osoba oglądająca kablówkę lub odbiera kanały TVP za pośrednictwem anteny satelitarnej. Mecz można oglądać zarówno w okienku - niestety, nie można go regulować jego wielkości - lub trybie pełnoekranowym. Dodatkową zaletą są liczne informacje na temat rozgrywanego meczu (składy, sędziowie, ciekawostki związane z meczem). Można także oglądać zmagania sportowców za pomocą aplikacji mobilnej TVP Sport, które wyszła w wersjach dla systemów Android oraz iOS.

Zobacz również:

  • Mundial w 4K - gdzie oglądać? - Mistrzostwa Świata w Katarze
Jak obejrzeć mecz za darmo? Jak obejrzeć mecz w 4K?

TVP Sport

Jednak uwaga! Usługa ta dostępna jest wyłącznie dla użytkowników internetu znajdujących na terenie Polski. Jak podaje regulamin serwisu:

Wszystkie transmisje meczów mistrzostw świata w piłce nożnej – Rosja 2018 są dostępne tylko na terenie Polski. Oglądanie transmisji na komputerze, tablecie, telefonie lub innym urządzeniu poza granicami Polski jest niemożliwe z powodu ograniczeń wynikających z ochrony praw autorskich.

Jeśli zatem znajdujesz się poza Polską, wypada sięgnąć po rozwiązanie VPN, jak np. NordVPN.

BBC iPlayer

Jeśli znajdujesz się na terenie Wielkiej Brytanii, możesz skorzystać z BBC iPlayer, należącego do BBC One. Wymagana jest darmowa rejestracja. Można także oglądać transmisje BBC z terytorium Polski, jednak również niezbędne będzie użycie sieci VPN - BBC ma blokadę geolokalizacyjną, która blokuje transmisje do obszarów poza UK. Należy tylko podłączyć się do serwera znajdującego na terenie Wielkiej Brytanii.

Jak obejrzeć mecz za darmo? Jak obejrzeć mecz w 4K?