Jak obrócić obraz z kamerki internetowej

Masz komputer przenośny z wbudowaną kamerą internetową. Chciałbyś z niej korzystać, ale okazuje się, że generuje obraz obrócony do góry nogami. Co robić?

Przyczyna problemu tkwi w tym, że ze względów technicznych kamery w niektórych komputerach przenośnych montuje się do góry nogami, a za właściwą orientację obrazu odpowiada oprogramowanie. Domyślnie system Windows instaluje do obsługi kamery swoje własne sterowniki, które nie odwracają obrazu, lecz wysyłają na ekran oryginalny, a więc nieprawidłowy obraz.

Aby rozwiązać problem, trzeba zainstalować prawidłowy sterownik producenta kamery. Przywołaj Menedżer urządzeń i przywołaj właściwości kamery. Znajdziesz tu numer modelu, który wprowadzisz w wyszukiwarce internetowej, aby znaleźć właściwy sterownik. Gdy go pobierzesz i zainstalujesz, obraz z kamery powinien być prawidłowo wyświetlany na ekranie monitora. Jeśli się nie uda, przywołaj właściwości kamery w Menedżerze urządzeń i identyfikatory VID (Vendor ID) i PID (Product ID). Za ich pomocą poszukaj sterownika w Internecie i zainstaluj go.


Zobacz również