Jak odblokować Nintendo Switch

Pokazujemy, jak odblokować Twoją konsolę Nintendo Switch oraz przedstawiamy korzyści i zagrożenia wynikające z zastosowania jailbreak'a.


Jaibreak konsoli Nintendo Switch nie jest zalecany dla każdego, ale zaawansowani użytkownicy mogą wykorzystać odblokowaną konsolę to wielu ciekawych zastosowań np. grania w gry retro lub przeglądania internetu za pomocą nieoficjalnej przeglądarki. Jak zawsze podczas modyfikacji oprogramowania układowego istnieje ryzyko uszkodzenia konsoli. W przypadku, gdy proces odblokowywania się nie uda twoje urządzenie stanie się przyciskiem do papieru.

Jak odblokować Nintendo Switch

Źródło: techadvisor.co.uk

Jeżeli naprawdę chcesz odblokować swoją konsolę Nintendo Switch pokazujemy, jak to zrobić oraz jakie są korzyści i wady tego rozwiązania.

Dlaczego chciałbyś odblokować swojego Switch'a?

Jeżeli nie wiesz co to Jailbreak lub odblokowanie konsoli wyjaśniamy. Odblokowana konsola zapewnia szeroki dostęp do systemu operacyjnego, który nie był przewidziany przez jego twórców. Dzięki temu fani mogą w łatwy sposób tworzyć i pobierać niestandardowe aplikacje i gry, które zazwyczaj nie są dostępne na zablokowanych urządzeniach.

W przypadku Nintendo Switch, jailbreak pozwala zainstalować nieoficjalne aplikacje i gry. Rozwiązanie to nie jest jednak pozbawione ryzyka. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, co może pójść nie tak w procesie odblokowywania konsoli.

Jakie ryzyko niesie za sobą jailbreak?

Największym ryzykiem jest całkowite uszkodzenie konsoli. Chociaż nie ma wielu informacji na temat uszkodzenia konsoli podczas przeprowadzania systemu musisz brać pod uwagę, że Twoje urządzenie może zostać nieodwracalnie uszkodzone. W przypadku takiego rodzaju uszkodzenia nie możesz liczyć na naprawę gwarancyjną w autoryzowanym serwisie Nintendo lub u sprzedawcy.

Jailbreak unieważni gwarancje Twojego Nintendo Switch, choć w chwili obecnej nie jesteśmy pewni, czy Nintendo jest w stanie zweryfikować fakt, że konsola była kiedyś odblokowana.

Ze względu na wyżej wymienione problemy nie zalecamy odblokowywania konsoli Nintendo Switch.

Istnieją również pewne nieścisłości co do przywrócenia konsoli do stanu fabrycznego (sprzed odblokowania), gdybyś zdecydował się na odesłanie jej do serwisu. Podczas, gdy logika sugeruje, że aktualizacja oprogramowania do najnowszej możliwej wersji powinna usunąć jailbreak, nie jesteśmy w stanie potwierdzić, czy tak się faktycznie stanie.

Jeśli nadal chcesz przeprowadzić jailbreak konsoli Nintendo Switch, czytaj dalej, aby dowiedzieć się dokładnie, jak to zrobić.

Jak odblokować Nintendo Switch?

Istnieje kilka sposobów, aby odblokować Nintendo Switch, ale najprostszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem dla użytkowników jest użycie Homebrew Launcher. Homebrew Launcher został pokazany przez grupę hakerów na Chaos Communication Congress w Niemczech w grudniu 2017 roku, i został opublikowany w sieci miesiąc później.

Jest to prawdopodobnie najprostszy sposób na odblokowanie konsoli Nintendo Switch, ponieważ nie wymaga podłączenia urządzenia do komputera, aby wprowadzić zmiany w systemie operacyjnym. W rzeczywistości, wszystko, czego potrzebujesz to laptop, karta microSD i Nintendo Switch. Jest jednak jedno ograniczenie -Homebrew Launcher jest kompatybilny tylko z oprogramowaniem konsoli w wersji 3.0.0. Nie wiemy na razie nic o planach wprowadzenia Homebrew Launcher dla nowszego oprogramowania konsoli.

Jeżeli twoja konsola posiada oprogramowanie starsze niż 3.0.0 możesz je uaktualnić do 3.0.0 za pomocą fizycznej kopii gry Pokken Tournament DX z numerem identyfikacyjnym kasety 000. Niektóre wersje są ponumerowane 001 lub 002 i zaktualizują oprogramowanie Twojego przełącznika do wersji 3.0.1. Jeśli w jakiś sposób uda Ci się zainstalować nowszą wersję oprogramowania sprzętowego Switch, złą wiadomością jest to, że obecnie nie jest możliwe cofnięcia (downgreadu) do poprzedniej wersji.

Jak odblokować Nintendo Switch

Źródło: techadvisor.co.uk

Jeżeli twoja konsola posiada oprogramowanie w wersji 3.0.0 postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby ją odblokować:

  • Pobierz najnowszą wersję nx-hbmenu z Github (obecna wersja to 2.0)
  • Skopiuj plik hbmenu.nro do katalogu głównego karty SD
  • Przejdź do ustawień połączenia i ręcznie skonfiguruj serwer DNS. Po wyświetleniu monitu wprowadź następujący DNS: 104.236.106.125 i wykonaj test połączenia
  • Kliknij przycisk "Install" (Zainstaluj)
  • Uruchom ponownie konsole Nintendo Switch
  • Uruchomić kolejny nowy test połączenia
  • Kliknij "Uruchom"

Jeśli na ekranie pojawi się komunikat "2000-1337", instalacja zakończyła się powodzeniem.

Jest jeszcze jedna metoda odblokowania konsoli, jeżeli posiada ona oprogramowanie w wersji od 1.0.0 do 4.1.0, ale nie będzie ona działać z konsolami wyprodukowanymi od lipca 2018 roku. Jest to również bardziej ryzykowny sposób niż powyższy, ponieważ w ramach przeprowadzania tego procesu będziesz musiał skrócić piny na prawym kontrolerze JoyCon. Jeśli ryzyko nie przeszkadza, możesz dowiedzieć się, jak to zrobić tutaj.

Jak odblokować Nintendo Switch

Źródło: techadvisor.co.uk

Pamiętaj, że nie odpowiadamy za jakiekolwiek uszkodzenia Twojej konsoli.

Jak zainstalować gry i aplikacje Homebrew?

Możesz zauważyć, że na pierwszy rzut oka nie ma za wiele do zrobienia z odblokowaną konsola Nintendo Switch. Oferta aplikacji i gier dostępnych do pobrania w homebrew nie jest tak imponująca, jak w przypadku systemu iOS po odblokowaniu.

Możesz przeglądać kolekcję obsługiwanych aplikacji homebrew dla Nintendo Switch na stronie internetowej Switchbrew. Proces ich instalacji nie jest skomplikowany. Po prostu pobierz niezbędne pliki aplikacji/gry, przenieś je na kartę microSD, którą używasz w swoim Nintendo Switch i umieść ja z powrotem w konsoli. To takie proste!

Istnieje również sposób na strumieniowe przesyłanie gier i innych treści z komputera do odblokowanej konsoli Nintendo Switch.