Jak odblokować iPhone'a z wykorzystaniem Apple Watch? [PORADNIK]

iPhone i Apple Watch połączone ze sobą w parę pozwalają już odblokować iPhone'a w momencie gdy nosisz maskę. Niestety funkcja ta domyślnie jest wyłączona. Sprawdź, jak ją aktywować.

Użytkownicy iPhone'a oraz posiadacze zegarków Apple Watch na aktualizację do iOS 14.5 i watchOS 7.4 czekali bardzo długo. Apple opieszałe testowało kolejne wersję beta, a debiut się opóźniał się.

iPhone i Apple Watch

iPhone i Apple Watch

Finalnie od 26.04.2021 roku wszyscy zainteresowani mogą pobierać iOS 14.5 oraz watchOS 7.4. Nowe wersje oprogramowania są niezwykle ważne, ponieważ wprowadzają hybrydowe odblokowanie iPhone'a. To niezwykle przydatna funkcja, która pozwoli odblokować iPhone'a bez wykorzystania Face ID w momencie, gdy posiadamy na twarzy maskę. Odblokowywanie hybrydowe oznacza koniec żmudnego wpisywania hasła PIN przy każdorazowym odblokowywaniu telefonu.

Niestety funkcja odblokowywania iPhone'a z wykorzystaniem zegarka Apple Watch domyślnie jest wyłączona.

W dzisiejszym krótki poradniku pokazujemy, jak aktywować hybrydowe odblokowywanie w iOS 14.5 oraz watchOS 7.4.

Zaczniemy od rzeczy oczywistej. Twój iPhone musi pracować pod kontrolą iOS 14.5, a zegarek Apple Watch mieć zainstalowanego watchOS w wersji 7.4.

Jeżeli nie zainstalowałeś najnowszych wersji oprogramowania lub nie jesteś pewien jaką wersję posiadasz na telefonie iPhone przejdź do Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia. W przypadku Apple Watch na iPhone uruchom aplikację Watch i przejdź do zakładki Ogólne > Uaktualnienia.

W momencie, gdy mamy już pewność, że zainstalowaliśmy najnowsze wersje systemów operacyjnych możemy przejść do konfiguracji odblokowywania hybrydowego.

Aby uruchomić możliwość odblokowania iPhone'a z wykorzystaniem zegarka Apple Watch musimy przejść do Ustawień > Face ID i kod i wybrać opcję odblokowuj używając Apple Watch.

Jak odblokować iPhone'a z wykorzystaniem Apple Watch? [PORADNIK]

Po aktywacji tego ustawienia możemy już odblokowywać naszego iPhone'a z wykorzystaniem zegarka Apple Watch bez korzystania z Face ID.

Podczas odblokowywania zegarek Apple Watch wyświetli powiadomienie, które umożliwia blokadę iPhone'a z wykorzystaniem Apple Watch.

Apple Watch po odblokowaniu iPhone'a

Apple Watch po odblokowaniu iPhone'a