Jak odinstalowywać programy antywirusowe, aby nie pozostawiały po sobie śmieci?

Chciałbyś przestawić się na program antywirusowy innego producenta. Dwa programy antywirusowe nie powinny działać równolegle w jednym systemie, bo doprowadziłoby to do konfliktów. Musisz więc odinstalować używany dotychczas program. Jak to zrobić?

Do skutecznego, gruntownego odinstalowania niepożądanego programu antywirusowego producenci oferują przeważnie specjalne narzędzia. Jednak zazwyczaj aplikacje tego typu nie są umieszczone na głównych stronach pomocy technicznej, lecz są głęboko ukryte w forach pomocy. Poniżej zamieszczamy adresy do stron, skąd można pobrać narzędzia do usunięcia najbardziej popularnych programów antywirusowych. Pamiętaj, że narzędzia te wymagają uprawnień administratora. Przetestowaliśmy ich działanie w środowiskach Windows XP, Vista i Windows 7.

Uwaga! Najpierw powinieneś uruchomić standardowy program deinstalujący swojego oprogramowania antywirusowego. Znajdziesz go w Panelu sterowania - w Windows XP mieści się w aplecie Dodaj lub usuń programy. Dopiero potem lub w wypadku napotkania problemów możesz zastosować specjalne narzędzia, o których mowa powyżej. Z reguły usuwają one wszystkie aplikacje danego producenta, a więc w wypadku McAfee nie tylko program antywirusowy, lecz także narzędzie Site Advisor.

Zobacz również:

  • Najlepsze programy antywirusowe dla graczy 2023

AVG Remover

Avira Registry Cleaner

Avira Registry Cleaner

BitDefender Uninstall Tool

G Data AVCleaner

Narzędzie umożliwiające dezinstalację produktów Kaspersky lab

McAfee Consumer Products Removal Tool

Norton Removal Tool