Jak odzyskać pliki z sformatowanych dysków

Czasami po sformatowaniu dysku przypominasz sobie, że nie zabezpieczyłeś bardzo ważnych danych. Jak odzyskać pliki z takiego dysku? Jest jeszcze nadzieja - przeczytaj naszą poradę.

Jak odzyskać pliki z sformatowanych dysków

Jeśli Easeus Data Recovery nie odnajdzie partycji, zaznacz pole wyboru Full Scan i ponownie zainicjuj wyszukiwanie.

Po sformatowaniu dysku w Windows XP masz taką samą szansę przywrócenia zasobów, jak w wypadku ich omyłkowego usunięcia (patrz wyżej). Natomiast w Viście i Windows 7 możesz odratować swoje dane tylko wtedy, gdy zastosowałeś tzw. Szybkie formatowanie. Przy zwykłym formatowaniu te dwie wersje Windows zapisują powierzchnię dysku zerami, więc żaden z programów do ratowania danych nie zrekonstruuje zapisanych tam wcześniej plików. Również specjalistycznym laboratoriom łatwiej odzyskać dane z uszkodzonego niż ze sformatowanego w ten sposób nośnika.

Jak odzyskać pliki ze sformatowanego nośnika. Jeżeli widzisz szansę odzyskania swoich plików, zainstaluj program Easeus Data Recovery Wizard Free Edition tak, jak opisaliśmy powyżej. W głównym oknie aplikacji wskaż Complete Recovery, zaznacz sformatowany dysk i potwierdź przyciskiem Next. Program rozpocznie skanowanie powierzchni dysku, co potrwa dłużej niż zwyczajne poszukiwanie usuniętych plików.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10?

Potem ujrzysz znalezione partycje. Gdy po raz kolejny klikniesz Next, zostanie wyświetlona struktura folderów i wykryte pliki. Zaznacz elementy, które chcesz odzyskać, i kliknij przycisk Next. Podaj folder docelowy znajdujący się na innym dysku i potwierdź przyciskiem Next, aby zainicjować przywracanie. W większości wypadków udaje się zrekonstruować pliki nawet wtedy, gdy dysk został najpierw opróżniony, a potem sformatowany.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz jak odzyskać pliki ze sformatowanych dysków.