Jak odzyskać pliki z usuniętych partycji

Jak odzyskać pliki z usuniętych partycji? Nawet gdy zdarzy ci się omyłkowo usunąć całą partycję za pomocą programu partycjonującego lub wewnętrzną przystawką Zarządzanie dyskami, jest duża szansa uratowania zapisanych na niej plików i folderów. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak odzyskać pliki z usuniętych partycji czytaj naszą poradę.

Warunkiem, aby odzyskać pliki z usuniętych partycji jest to aby nie zapisać w ich miejscu innych plików.

Odnajdowanie usuniętych plików. Zainstaluj i uruchom Easeus Data Recovery Wizard Free Edition tak, jak opisaliśmy w punkcie 2. Wskaż Partition Recovery i zaznacz twardy dysk, na którym znajdują się usunięte partycje. Gdy potwierdzisz przyciskiem Next, aplikacja rozpocznie poszukiwanie utraconych partycji. Wyniki wyświetli w kolejnym oknie. Jeśli wyszukiwanie okaże się bezskuteczne, zaznacz pole wyboru Full Scan i kliknij przycisk Next, aby zainicjować jeszcze dokładniejszą analizę dysku.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10?

Gdy Easeus Data Recovery Wizard Free Edition znajdzie brakujące partycje, zaznacz te, na których są umieszczone poszukiwane przez ciebie pliki, po czym raz jeszcze kliknij przycisk Next. Wybierz pliki i foldery do odzyskania, jak opisaliśmy w punkcie 2. Ponownie potwierdź przyciskiem Next. Po wskazaniu folderu docelowego na zrekonstruowane pliki kliknij przycisk Next, a program rozpocznie przywracanie danych.