Jak odzyskać skasowane wiadomości tekstowe na iPhone?

Istnieją trzy sposoby odzyskania skasowanych wiadomości tekstowych na iPhone: użycie iCloud, użycie iTunes lub posłużenie się aplikacją firmy trzeciej. W tym tekście zostaną pokazane wszystkie trzy metody.


Gdy przeprowadzasz od czasu do czasu porządki na telefonie, kasujesz przy tym starsze wiadomości. Niespodziewanie jednak może okazać się, że któraś z nich jest Ci potrzebna. Co wówczas robić? Przede wszystkim zachować spokój i przeczytać poniższy tekst. Wyjaśniamy w nim sposoby na odzyskanie skasowanych z iPhona wiadomości. Właściwie najważniejsze jest odzyskanie ich z wykonanej kopii zapasowej - do czego polecamy iTunes. W najgorszym wypadku trzeba będzie użyć aplikacji firmy trzeciej.

Odzyskanie wiadomości dzięki iCloud

Jeśli kiedykolwiek wykonywałeś kopię zapasową iPhone do iCloud lub iTunes, możesz odzyskać wszystkie skasowane wiadomości z kopii - oczywiście będą tam tylko te, które znajdowały się na telefonie w momencie jej wykonywania. Pamiętaj, że niektóre rzeczy uległy zmianie, a Wiadomości weszły do iCloud jakiś czas temu. Możesz uruchomić synchronizację pomiędzy wszystkimi urządzeniami, które używają tego samego Apple ID. Synchronizacja oznacza jednak, że skasowane zostaną wiadomości z każdego z nich. Dlatego jedyną metodą na odzyskanie wiadomości poprzez iCloud jest kompletne wyczyszczenie iPhone i odzyskanie zapisanej uprzednio w chmurze kopii.

Zobacz również:

  • iPhone 14 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [24.05.2022]

Dlatego pamiętaj o regularnym wykonywaniu kopii zapasowej. Jej ustawienia znajdziesz w Ustawieniach -> imię właściciela -> iCloud -> Zarządzanie pamięcią -> Kopie zapasowe. Gdy wykonasz kopię zapasową, musisz przeprowadzić reset do ustawień fabrycznych, zanim przywrócisz utworzony w iCloud backup. Zauważ, że kopie zapasowe oznaczone są czasem i datą - możesz wybrać najbardziej odpowiednią.

Jak odzyskać skasowane wiadomości tekstowe na iPhone?

Odzyskanie wiadomości dzięki iTunes

Gdy powyższy sposób nie zadziałała, masz dwie inne opcje. Pierwsza to próba odzyskania skasowanych wiadomości poprzez iTunes. Czasem jest to szybszy i lepszy sposób, niż inne. Jeśli synchronizacja z iTunes nie została wyłączona, kopia zapasowa jest tworzona zawsze, gdy synchronizujesz iPhone z PC lub Mac. Aby wykorzystać tę metodę:

  • podłącz iPhone do PC, z którym jest zsynchronizowany
  • powinno otworzyć się iTunes - jeśli tak się nie stanie, otwórz je ręcznie
  • zostanie wyświetlony Twój iPhone - wybierz go
  • kliknij na opcję Restore backup

Znajdujące się w kopii zapasowej danej zastąpią obecne na telefonie. Może to zająć kilka minut. Jeśli przy tworzeniu kopii zapasowej istniały w pamięci telefonu wiadomości, które skasowałeś po jej wykonaniu - będą one z powrotem na telefonie.

Jak odzyskać skasowane wiadomości tekstowe na iPhone?

Odzyskiwanie skasowanych danych za pomocą aplikacji firmy trzeciej

Jeśli dwie powyższe metody nie skutkują sukcesem, czas na wytoczenie cięższych dział - ale bez gwarancji, że wystrzelą celnie. W sieci dostępnych jest kilka specjalistycznych aplikacji, pozwalających na odzyskiwanie skasowanych na iPhone wiadomości. najlepszymi ocenami użytkowników cieszą się następujące: PhoneRescue (producent - iMobie), Enigma Recovery, WonderShare Dr.Fone for iOS, iMyFone D-Back Data Recovery oraz Tenorshare iPhone Data Recovery.

Ponieważ po skasowaniu wiadomości zostaje ona w pamięci do momentu nadpisania, jest możliwe ich odzyskanie za pomocą wymienionych narzędzi - ale nie ma na to stuprocentowej gwarancji.