Jak oglądać Ekstraklasę za darmo w internecie?

Mundial w Rosji dobiega końca, kolejne emocje tego kalibru dopiero za 4 lata, a za 2 mistrzostwa Europy. Do tego czasu można oglądać co innego - na przykład zmagania klubów Ekstraklasy. Jak to zrobić?

Najwyższa polska liga piłkarska - obecnie LOTTO Ekstraklasa - składa się aktualnie z szesnastu zespołów, które zaczynają zmagania już 20 lipca. Transmisje z poszczególnych meczów udostępniane są przez Canal+, nSport+ oraz Eurosport. Oczywiście są to płatne kanały, wymagające opłacania miesięcznego abonamentu. Jednak wiele osób nie skorzysta z takiego rozwiązania z tych czy innych powodów - na przykład korzysta się z usług innego dostawcy lub po prostu nie chce się kupować całego pakietu programów tylko dla meczów Ekstraklasy. Co wówczas zrobić? Odpowiedź jest prosta - skorzystać z internetu.

LOTTO Ekstraklasa ma swój oficjalny kanał w serwisie DailyMotion. Znajdują się na nim materiały wideo związane z ligą, wywiady, reportaże, przegląd informacji oraz newsy z krajowego podwórka, zaś w trakcie kolejek ligowych - także transmisje online na żywo z polskim komentarzem nc+. Nie myślcie jednak, że to takie proste i wystarczy tylko wejść na kanał, aby oglądać mecz na żywo. Jeżeli to zrobicie, zamiast wyczekiwanego spotkania zobaczycie taki oto obrazek:

Dlaczego? Otóż transmisje online Ekstraklasy są przeznaczone wyłącznie dla jej miłośników... znajdujących poza granicami Polski. Tak więc jeśli macie za granicą krewnych i znajomych, którzy interesują się krajową piłką nożną, możecie dać im znać, w jaki sposób mogą oglądać mecze. A co z kimś, kto chce oglądać mecze online w kraju? Również można to zrobić, choć będzie niezbędne wykonanie pewnej akcji. A mianowicie przekonanie systemu, że komputer, na którym chcemy oglądać mecz, nie znajduje się w Polsce. Można tego dokonać dzięki użyciu sieci VPN, jak np. NordVPN. W efekcie możliwe jest wybranie serwera znajdującego w jednym z wielu krajów świata i tak połączyć z kanałem Ekstraklasy na DailyMotion. W ten sposób możesz obejść także blokadę geograficzną nakładaną przez popularną platformę sportową w Wielkiej Brytanii - ITV. Tutaj można obejrzeć w najbliższych dniach m.in. Tour de France, Wimbledon oraz inne wydarzenia sportowe światowej klasy. Wymagane jest tylko zarejestrowanie darmowego konta.

Oczywiście wspomniany NordVPN to nie jedyna wirtualna sieć prywatna, z której możesz skorzystać - sprawdź nasz ranking, w którym prezentujemy najlepsze VPN w 2018 roku