Jak oglądać mecze i inne wydarzenia sportowe online?

Transmisje sportowe online to sposób, w jaki możesz obejrzeć na żywo wydarzenie sportowe na monitorze swojego laptopa czy komputera. Z jakiego serwisu skorzystać, aby mieć pewność obejrzenia pasjonującej rozgrywki?

Transmisje sportowe na żywo to temat bardzo interesujący nie tylko polskich internautów, dlatego też w sieci znajdują się wręcz tysiące stron oferujących taką możliwość. Niestety, większość z nich to "fałszywki", które obiecują możliwość oglądania, jednak najczęściej przekierowują do kolejnej strony, a ta do następnej, itd. Inne strony oferują mecze online za darmo, jednak po wejściu na interesującą transmisję okazuje się, że to nie takie proste i internauta chcący oglądać mecze online otrzymuje wymóg rejestracji lub wysłania SMS-a, co jest po prostu zwykłym naciąganiem. Czy można zatem oglądać mecze na żywo w internecie bez płacenia i rejestracji? Można.

Darmowe transmisje online

Przeglądając witryny oferujące transmisje sportowe online bez żadnych haczyków, można trafić na takie, które naprawdę robią to, co obiecują. Jedną z nich jest Soccer-Live. Jak sama nazwa wskazuje, to witryna dedykowana miłośnikom piłki nożnej. Nie odbywa się na niej transmisja meczu online, jednak są zgromadzone linki do stron, na których można obejrzeć konkretny.

Linki do stron z transmisjami

Linki do stron z transmisjami

Należy jednak zwrócić uwagę na informacje przy każdej ze stacji - może okazać się, że transmisja meczu na żywo da się obejrzeć tylko pod konkretną przeglądarką, np. Internet Explorer, w innym miejscu wymagane jest posiadanie środków na koncie strony bukmacherskiej, itp. Można jednak znaleźć całkowicie darmowe i co najważniejsze - działające linki do stron z transmisjami. Właśnie ze wspomnianej witryny udało się piszącemu te słowa otworzyć w drugiej zakładce transmisję na żywo z meczu Macedonia-Włochy. Dowód poniżej.

Transmisja na żywo

Transmisja na żywo

Zdarzają się jednak złe lub nie działające linki, więc trzeba sprawdzić kilka, aby móc wygodnie oglądać mecze na zywo w internecie bez telewizora i konieczności instalacji oprogramowania. Jeśli jednak instalacja softu komuś nie przeszkadza, wówczas można skorzystać z innego rozwiązania.

Darmowe transmisje sportowe przez aplikację

Mecze na zywo da się obejrzeć dzięki aplikacjom, które obsługują streaming. Jedną z nich jest dość popularny w Polsce Kodi. Został zaprojektowany jako odtwarzacz, w tym sieciowy - obsługuje wszystkie popularne protokoły. Dzięki temu można oglądać mecze na żywo w internecie za darmo, jednak niezbędna jest w tym celu odpowiednia wtyczka lub dodanie odpowiednich źródeł - na przykład Zem TV lub Castaway.

Kodi

Kodi

Warto także dodać, że polski fanklub Kodi ma również swoje wtyczki, dedykowane m.in. odbiorowi polskich stacji TV. Dzięki temu można obejrzećnie tylko wydarzenia sportowe, ale również i inne audycje.

Mecze online HD

Trzeba pamiętać, że darmowe strony oferują streaming w przeciętej, a czasem po prostu kiepskiej jakości. Możliwość oglądania w HD pojawia się wraz z koniecznością rejestracji lub opłaty. W takim przypadku najlepiej skorzystać od razu z usług serwisu, który pobiera jednorazową lub regularną opłatę, ale w zamian za to gwarantuje dobrej jakości transmisje sportowe online. Tutaj można wymienić takie strony jak #SopCastHD, a także IPLA.

SopCastHD

SopCastHD

Aktualizacja: 07 października 2017 13:07