Jak otworzyć pliki Office 2007 i 2010?

Zdarza się czasem dostać w załączniku poczty elektronicznej plik z Worda. Teoretycznie wszystko w porządku, jednak nasz Word nie chce otworzyć pliku .DOCX? O co chodzi?

W momencie, w którym Microsoft przedstawił Office 2007, porzucił jednocześnie stary format .DOC na korzyść nowszego .DOCX (również znanego jako format Office Open XML). Jeżeli w dalszym ciągu korzystasz z Word 2003, lub nawet starszej wersji programu (a wielu ludzi korzysta), nie będziesz w stanie otworzyć plików .DOCX bez małej pomocy. Zupełnie podobnie stało się z innymi plikami Office - .XLS z arkuszy kalkulacyjnych Excel zmienił się w .XLSX, format PowerPoint - .PPT - w .PPTX. Ktokolwiek używa Office 2007, czy Office 2010 generuje tego typu pliki, których starsze aplikacje Office nie potrafią odczytać.

To, czego potrzebujesz, to Microsoft Office Compatibility Pack for Word, Excel, and PowerPoint 2007 File Formats. (I, jak widać jest to nazwa, która nie zostawia niedopowiedzeń).

Zaprojektowany do użytku z Office 200, XP oraz 2003, ściągalny dodatek pozwala na otwieranie, edytowanie i zachowywanie nowszych formatów plików, bezproblemowo konwertując je w locie w tle. Musisz się jedynie upewnić, że Twoja kopia Office jest wyposażona we wszystkie najnowsze uaktualnienia od Microsoft, zanim zainstalujesz "Paczkę Kompatybilności".