Jak pobrać film/mp3 z YouTube? Są różne sposoby

Pobieranie filmów i muzyki z YouTube jest jest proste i możliwe na wiele sposobów. Podpowiadamy, jak to zrobić.


Pobieranie filmów z YouTube nie jest trudne. Aby oglądać je później offline na PC, tablecie, czy smartfonie możesz skorzystać z wielu rozwiązań, z których część postanowiliśmy przedstawić w tym artykule. Sam wybierz to, które ci najbardziej odpowiada.

Pobieranie materiałów dzięki YouTube Premium

Najprostszym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy pobrać materiał z YouTube, jest po prostu wykupienie wersji premium. Dzięki temu, stosunkowo niedrogiemu rozwiązaniu, znacznie rozszerzymy nasze możliwości korzystania z serwisu. Wśród dodatkowych opcji znajdziemy przede wszystkim brak irytujących reklam podczas odtwarzania oraz możliwość odtwarzania materiałów w tle, czyli nawet przy zablokowanym ekranie lub podczas korzystania z innych aplikacji.

youtube premium pobieranie filmów i muzyki

Drugą, nie mniej istotną opcją, jest właśnie możliwość pobierania materiałów na nasz sprzęt i odtwarzania ich w dowolnej chwili, nawet będąc offline. Niestety, choć wyjście to nie jest kosztowne wyjście, to jednak nadal płatne i to właśnie jest jego głównym minusem.

Pobieranie filmu z YouTube za pomocą aplikacji

Dla systemu Windows zostało stworzonych wiele aplikacji, pozwalających nie tylko na pobieranie plików z YT, ale również na decydowanie o jakości pobranego klipu oraz umożliwiających jego konwersję, bądź wydobycie samej ścieżki dźwiękowej.

VideoProc to wielofunkcyjny i łatwy w obsłudze program, pozwalający na przeprowadzanie różnego rodzaju zabiegów zawiązanych z multimediami, w tym: edytowania filmów, konwertowania DVD, oraz rejestrowania obrazów i dźwięków, a także pobierania materiałów z internetu. Dotyczy to treści z ponad setki różnych stron i aplikacji, w tym również z YouTube. W celu pobrania materiału na nasze urządzenie, wystarczy w odpowiednim miejscu skopiować link do wybranej treści, następnie wybrać interesujący nas format, potwierdzić klikając na download i gotowe – nic prostszego.

Samych formatów dostępnych w aplikacji jest całkiem sporo i znajdziemy wśród nich nawet - 4K. Dużym plusem programu jest też możliwość skopiowania całej, interesującej nas playlisty, a w trakcie tej czynności wyselekcjonowania jej elementów, przez „odznaczenie” tych, które nas nie interesują. Dodatkowo, VideoProc może automatycznie wyszukać napisy do pobieranego przez nas filmu. Poza podstawową, bezpłatną wersją aplikacji, możemy także wykupić premium, dodatkowo rozszerzającą i tak duży zakres funkcji programu.

VideoProc youtube

VideoProc

5KPlayer to wielofunkcyjny odtwarzacz multimedialny, przeznaczony do odtwarzania nagrań w takich jakościach, jak 4K, 5K i innych. Obsługuje oczywiście i standardowe rozdzielczości. Pozwala również na organizację multimediów, ma także wbudowane funkcje pobierania klipów wideo z popularnych serwisów, jak YouTube, Facebook, Yahoo, DailyMotion, Vimeo, Vevo, Metacafe, Vube, Vine, UStream i inne. Posiada pełną obsługę streamingu z urządzeń Apple, jak iMac, iPhone, iPad oraz MacBook do Apple TV. Wśród formatów obsługiwanych przez program znajdują się m.in. MKV, M2TS, AVCHD, AVI, WMV, MP4, MP3, FLAC, AAC, APE.

Jak pobrać film/mp3 z YouTube? Są różne sposoby

WinX HD Video Converter Deluxe to aplikacja pozwalająca nie tylko na pobieranie klipów z YouTube, ale również ich konwersję w jakości HD do takich formatów, jak AVCHD, M2TS, MKV, MOV, HD AVI, HD MP4, MOV, TS, HD AVI. Konwersja jest możliwa pomiędzy wszystkimi wymienionymi formatami. Cała operacja ogranicza się do kilku kliknięć, a jej szybkość zależy od posiadanego procesora. Ponieważ program posiada wsparcie dla pełnego wykorzystania procesorów wielordzeniowych, posiadacze tego typu maszyn będą mieli najszybszy czas konwersji - nawet pięć razy szybszy niż posiadacze procesorów jednordzeniowych.

Jak pobrać film/mp3 z YouTube? Są różne sposoby

YTD Video Downloader to aplikacja pozwalająca na pobieranie filmików z Internetu. Choć nazwa programu może sugerować, że ściąga klipy tylko z YouTube, to jednak jego możliwości są o wiele większe - obsługuje także klipy na Facebooku, Yahoo i wielu innych stronach. Obsługa jest dziecinnie prosta - wklejamy w okienko link do strony, na której znajduje się dany film i klikamy OK. YTD Downloader posiada także opcję konwersji pobranych plików na formaty zgodne ze standardami obsługiwanymi przez PSP, iPhone czy też telefonami komórkowymi. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany odtwarzacz multimedialny, który umożliwia natychmiastowe obejrzenie pobranego materiału.

Jak pobrać film/mp3 z YouTube? Są różne sposoby

YTD Video Downloader

4k Video Downloader to program, dzięki któremu można pobierać klipy multimedialne z takich serwisów, jak YouTube, Vimeo, itp. i zapisywać je na twardym dysku komputera. Użytkownik może sam wybrać jakość zapisu, a co ciekawe - wyodrębnić także ścieżkę dźwiękową do osobnego pliku. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość pobrania od razu całej playlisty z kanału, na którym znajduje się dany klip.

Jak pobrać film/mp3 z YouTube? Są różne sposoby

YTD Video Downloader

Unsip to program open-source, umożliwiający zarówno pobieranie klipów z YouTube, jak również wyciąganie z nich samych ścieżek dźwiękowych. Jest niezwykle prosty w obsłudze - wklejasz w okienku URL do filmu, potem wybierasz Video lub Audio, a po wyborze - jakość pobierania i Download. Aplikacja pobiera klipy bardzo szybko - wystarczy dosłownie kilka sekund.

Jak pobrać film/mp3 z YouTube? Są różne sposoby

Unsip

Pobrane pliki audio i wideo zapisywane są domyślnie w folderze aplikacji.

Pobieranie muzyki YouTube

pobieranie audio z YouTube

Jeśli widzisz teledysk z muzyką, która Ci się podoba, możesz użyć odpowiedniej aplikacji, aby pobrać samo audio z danego klipu. Aby to zrobić, wystarczą wyżej wymienione programy, oferujące taką możliwość. Należy tylko wybrać w ustawieniach każdej z ich opcję pobrania samego audio. Podobnie jak w przypadku klipów wideo, tutaj także można zdecydować o jakości pobieranej ścieżki dźwiękowej.

Jak pobrać film/mp3 z YouTube? Są różne sposoby

Pobieranie audio w 4K Video Downloader

Jak pobrać film z YouTube bezpośrednio na smartfon?

Istnieje dużo darmowych aplikacji zarówno w Google Play, jak i Apple App Store, które pozwalają na pobieranie filmów z YouTube. Ewentualnie, można również wypróbować inne sposoby, których nie ma w tych sklepach. W przypadku Androida, ciekawą opcją jest aplikacja TubeMate, natomiast użytkownicy sprzętu Apple powinni wypróbować intuicyjny i prosty w obsłudze YTD Video Downloader.

TubeMate

  • Przejdź w przeglądarce na stronę tubemate.net
  • Wybierz opcję Download Now i pobierz plik
  • Uruchom plik (nie przejmuj się ostrzeżeniem o potencjalnym uszkodzeniu urządzenia)
  • Zaakceptuj nieznane źródła - Domyślnie w Androidzie blokowane jest instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. Znajdź w ustawieniach bezpieczeństwa opcję "Nieznane źródła" i zaznacz ją. To pozwoli ci na zainstalowanie TubeMate.
  • Zainstaluj aplikację
  • Odnośnik do pobranego z YouTube pliku .apk dostępny jest w powiadomieniach. Jeżeli je wyczyściłeś skorzystaj np. z menadżera plików i w oknie wyszukiwania wpisz .apk. Z wyników wybierz odpowiedni plik i postępując zgodnie z prezentowanymi instrukcjami zainstaluj aplikację.

Korzystanie z aplikacji TubeMate

Podobnie, jak w innych tego typu aplikacjach, przechodzisz od razu na mobilną wersję YouTube (niektóre uruchamiają przeglądarkę). Po wybraniu interesującego cię filmu, w trakcie jego odtwarzania naciśnij widoczną na górze zieloną strzałkę. W tym momencie, ukaże się lista dostępnych do pobrania wersji wideo oraz audio. Zaznacz tę, która cię interesuje i naciśnij znajdującą się na dole zieloną strzałkę. Ścieżkę do pobranego pliku znajdziesz w powiadomieniach.

Jak pobrać film/mp3 z YouTube? Są różne sposoby

Pobieranie filmów z YouTube

Jest wiele aplikacji i zewnętrznych sposobów do pobierania plików z YouTube, a większość z nich działa podobnie. Każdego też niemal dnia, w sklepach pojawiają się nowe opcje, zastępując sposoby już nieco przestarzałe oraz nieaktualne. Tylko od nas zależy, który ze sposobów jest dla nas odpowiedni i jak pokazaliśmy powyższymi przykładami - łatwe i szybkie pobieranie materiałów z serwisu YouTube wcale nie musi wiązać się z ponoszeniem jakichkolwiek kosztów.

Aktualizacja: 07 czerwca 2017 14:23