Jak pobrać film/mp3 z YouTube? Są różne sposoby

Pobieranie filmów z YouTube jest możliwe na wiele sposobów. Prezentujemy, jak pobrać klipy z YT za pomocą aplikacji, przeglądarki oraz jak pobrać samą muzykę.


Pobieranie filmów z YouTube nie jest trudne. Aby oglądać je później offline na PC, tablecie, czy smartfonie możesz skorzystać z wielu rozwiązań, z których część postanowiliśmy przedstawić w tym artykule. Sam wybierz to, które ci najbardziej odpowiada.

Pobieranie filmu z YouTube przy użyciu przeglądarki

Metoda jest prosta - polega na dodaniu do wyszukanego URL filmu dwóch liter "ss". Będzie on więc wyglądał np. następująco: https://www.ssyoutube.com/watch?v=PCsg8mtbSGw) i naciśnięciu przycisku Enter. Zostaniesz przekierowany na stronę savefrom.net, gdzie od razu możesz wybrać interesujący Cię format pliku.

Pobieranie filmów z YouTube

Pobieranie filmów z YouTube

Po wybraniu formatu otworzy się okno pozwalające na zapisanie pliku lub jego otwarcie.

Pobieranie filmu z YouTube za pomocą aplikacji

Dla systemu Windows zostało stworzonych kilkadziesiąt aplikacji pozwalających nie tylko na pobieranie plików z YT, ale również decydowanie o jakości pobranego klipu oraz umożliwiających jego konwersję bądź wydobycie samej ścieżki dźwiękowej.

5KPlayer to wielofunkcyjny odtwarzacz multimedialny, przeznaczony do odtwarzania nagrań w takich jakościach jak 4K, 5K i innych. Obsługuje oczywiście i standardowe rozdzielczości. Pozwala również na organizację multimediów, ma także wbudowane funkcje pobierania klipów wideo z popularnych serwisów jak YouTube, Facebook, Yahoo, DailyMotion, Vimeo, Vevo, Metacafe, Vube, Vine, UStream i inne. Posiada pełną obsługę streamingu z urządzeń Apple, jak iMac, iPhone, iPad oraz MacBook do Apple TV. Wśród formatów obsługiwanych przez program znajdują się m.in. MKV, M2TS, AVCHD, AVI, WMV, MP4, MP3, FLAC, AAC, APE.

WinX HD Video Converter Deluxe to aplikacja pozwalająca nie tylko na pobieranie klipów z YouTube, ale również ich konwersję w jakości HD do formatów jak AVCHD, M2TS, MKV, MOV, HD AVI, HD MP4, MOV, TS, HD AVI. Konwersja jest możliwa pomiędzy wszystkimi wymienionymi formatami. Cała operacja ogranicza się do kilku kliknięć, a jej szybkość zależy od posiadanego procesora. Ponieważ program posiada wsparcie dla pełnego wykorzystania procesorów wielordzeniowych, posiadacze tego typu maszyn będą mieli najszybszy czas konwersji - nawet pięć razy szybszy niż posiadacze procesorów jednordzeniowych.

YTD Video Downloader to aplikacja pozwalająca na pobieranie filmików z Internetu. Choć nazwa programu może sugerować, że ściąga klipy tylko z YouTube, to jednak jego możliwości są o wiele większe - obsługuje także klipy na Facebooku, Yahoo i wielu innych stronach. Obsługa jest dziecinnie prosta - wklejamy w okienko link do strony, na której znajduje się dany film i klikamy OK. YTD Downloader posiada także opcję konwersji pobranych plików na formaty zgodne ze standardami obsługiwanymi przez PSP, iPhone czy też telefonami komórkowymi. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany odtwarzacz multimedialny, który umożliwia natychmiastowe obejrzenie pobranego materiału.

YTD Video Downloader

YTD Video Downloader

4k Video Downloader to program, dzięki któremu można pobierać klipy multimedialne z takich serwisów jak YouTube, Vimeo, itp. i zapisywać je na twardym dysku komputera. Użytkownik może sam wybrać jakość zapisu, a co ciekawe - wyodrębnić także ścieżkę dźwiękową do osobnego pliku. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość pobrania od razu całej playlisty z kanału, na którym znajduje się dany klip.

YTD Video Downloader

YTD Video Downloader

Unsip to program open-source, umożliwiający zarówno pobieranie klipów z YouTube, jak również wyciąganie z nich samych ścieżek dźwiękowych. Jest niezwykle prosty w obsłudze - wklejasz w okienku URL do filmu, potem wybierasz Video lub Audio, a po wyborze - jakość pobierania i Download. Aplikacja pobiera klipy bardzo szybko - wystarczy kilka sekund na klip mający ok. 100 MB.

Unsip

Unsip

Pobrane pliki audio i wideo zapisywane są w folderze aplikacji. Niestety - nie da się tego zmienić.

Pobieranie muzyki YouTube

Jeśli widzisz teledysk z muzyką, która Ci się podoba, możesz użyć odpowiedniej aplikacji, aby pobrać samo audio z danego klipu. Tutaj pomogą Ci wymienione przed chwilą aplikacje, oferujące taką możliwość. Musisz tylko wybrać w ustawieniach każdej z ich opcję pobrania samego audio. Podobnie jak w przypadku klipów wideo, tutaj także można zdecydować o jakości pobieranej ścieżki dźwiękowej.

Pobieranie audio w 4K Video Downloader

Pobieranie audio w 4K Video Downloader

Jak pobrać film z YouTube bezpośrednio na smartfon?

Istnieje dużo darmowych aplikacji w Google Play i Apple App Store, które pozwalają na pobieranie filmów z YouTube. Możesz także jednak wypróbować pozycje, których nie znajdziesz w tych sklepach. W przypadku Androida naszym zdaniem świetnym wyborem będzie aplikacja TubeMate, natomiast użytkownicy sprzętu Apple powinni wypróbować Tube Downloader - Free Video Download (oprogramowanie opracował RoyalDevs).

TubeMate

  • Przejdź w przeglądarce na stronę tubemate.net
  • Wybierz opcję Download Now i pobierz plik
  • Uruchom plik (nie przejmuj się ostrzeżeniem o potencjalnym uszkodzeniu urządzenia)
  • Zaakceptuj nieznane źródła - Domyślnie w Androidzie blokowane jest instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. Znajdź w ustawieniach bezpieczeństwa opcję "Nieznane źródła" i zaznacz ją. To pozwoli ci na zainstalowanie TubeMate.
  • Zainstaluj aplikację
  • Odnośnik do pobranego z YouTube pliku .apk dostępny jest w powiadomieniach. Jeżeli je wyczyściłeś skorzystaj np. z menadżera plików i w oknie wyszukiwania wpisz .apk. Z wyników wybierz odpowiedni plik i postępując zgodnie z prezentowanymi instrukcjami zainstaluj aplikację.

Korzystanie z aplikacji TubeMate

Podobnie jak w innych tego typu aplikacjach, przechodzisz od razu na mobilną wersję YouTube (niektóre uruchamiają przeglądarkę). Po wybraniu interesującego cię filmu, w trakcie jego odtwarzania naciśnij widoczną na górze zieloną strzałkę. Ukaże ci się lista dostępnych do pobrania wersji wideo oraz audio. Zaznacz tę, która cię interesuje i naciśnij znajdującą się na dole zieloną strzałkę.

Pobieranie filmów z YouTube

Pobieranie filmów z YouTube

Ścieżkę do pobranego pliku znajdziesz w powiadomieniach.

Aplikacje do pobierania plików z YouTube działają podobnie. W sklepach pojawiają się nieustannie nowe ich wcielenia, inne zaś znikają. Pamiętaj, że nie musisz decydować się na płatne rozwiązania. Jak bowiem udowodniliśmy powyżej, te darmowe doskonale się sprawdzają.

Aktualizacja: 07 czerwca 2017 14:23