Jak podłączyć komputer bez HDMI z telewizorem?

Z pewnością macie wiele filmów na dysku swojego komputera. Lepiej się jednak ogląda filmy na dużym ekranie telewizora niż na małym ekraniku laptopa. Problem w tym, że niektóre komputery nie mają złącza HDMI... Co wtedy?

Filmy z komputera na telewizor

O ile nasz komputer ma złącze HDMI to nie ma żadnego problemu - łączymy po prostu kablem HDMI naszego peceta z telewizorem i już możemy oglądać filmy na dużym ekranie. Gorzej jest wtedy, gdy tego nowoczesnego złącza AV w komputerze nie mamy. Ale jeszcze nie wszystko stracone. Jest kilka sposobów na to, żeby przekazać filmy z PC na TV bez potrzeby posiadania HDMI.

Z PC do TV na cztery sposoby

1. DVI lub DisplayPort - jeżeli masz jedno z tych złącz, to masz szczęście, bo możesz łatwo dokupić tanią przejściówkę DVI-HDMI lub Display Port-HDMI. Warto jednak pamiętać, że DVI przenosi tylko obraz (dźwięk trzeba wyprowadzić dodatkowym kabelkiem). Natomiast nowszy Display Port przenosi zarówno obraz, jak i dźwięk - dokładnie tak jak HDMI.

2. VGA - to złącze masz na pewno w komputerze i w telewizorze. To standardowy port, więc za jego pomocą podłączysz niemal każdy telewizor z komputerem.

3. EZ Air EzView - możesz też zakupić w cenie 300-500 zł bezprzewodowe, dwuczęściowe urządzenie przekazujące sygnał z komputera do telewizora takie jak np. EZ Air EZ View. Jeden element wkładasz do portu USB w komputerze, a drugi podłączasz do portu HDMI w telewizorze. To faktycznie działa, chociaż ma swoje niedoskonałości. Urządzenie działa podobnie jak rozwiązanie Intel WiDi.

4. Nowe GPU - jeżeli wszystkie wymienione wcześniej opcje zawiodą lub nie przypadną Ci do gustu, zawsze możesz kupić nowa kartę graficzną z portem HDMI. Oczywiście, o ile masz desktopa, a nie laptopa.

Ja osobiście polecam dwie ostatnie metody podłączenia komputera z telewizorem. Niestety obie wiążą się z wydatkiem kilkuset zł. Do Was więc należy wybór.


Zobacz również