Jak podłączyć komputer do telewizora

Czytelnicy pytają nas czy istnieje sposób na przeniesienie filmów z PC na ekran telewizora. Oczywiście! Można to zrobić z pomocą odpowiednich złącz HDMI. Istnieją też lepsze sposoby na transmisję danych, wykorzystujące możliwości sieci bezprzewodowej, takie jak PlayOn i Apple TV.

Połączenie zasobów Sieci i dysku twardego z doskonałym ekranem telewizora to dawne marzenie, które można dziś spełnić całkiem łatwo. Filmy z YouTube, prezentacje i pokazy zdjęć w mgnieniu oka pojawią się w telewizorze.

Do bezpośredniego połączenia PC z telewizorem, najlepszym rozwiązaniem wydaje się kabel HDMI. Lepiej nie przepłacać! Przewód w cenie 10-20 złotych z pewnością wystarczy. Pamiętajcie, że komputer i telewizor muszą posiadać złącza HDMI (tzw. porty sprzętowe).

Zobacz również:

  • Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
  • Recenzja: HiSense 55E7KQ PRO - nowa propozycja 4K dla graczy i miłośników dynamicznych akcji

Sposobów na przesyłanie wideo z komputera do telewizora jest dużo więcej. Przydadzą się zwłaszcza, kiedy brak złącz HDMI i w sytuacji, gdy niemożliwe jest ustawienie "peceta" w pobliżu odbiornika TV.

Jeśli posiadacie konsolę do gier, taką jak Xbox 360 lub PlayStation 3, polecamy PlayOn. Serwis ten przesyła nie tylko Wasze własne pliki, lecz także filmy z YouTube i wielu innych dobrze znanych źródeł, jak Hulu, Comedy Central, CBS czy Nickelodeon.

Oprogramowanie PlayOn działa na komputerze PC i przesyła pliki przez sieć domową do konsoli (albo do kilku innych urządzeń) połączonych z telewizorem. Usługę można przetestować za darmo przez 14 dni. Jednoroczna subskrypcja kosztuje 39,99 dolara. Od jakiegoś czasu PlayOn jest już dostępne w Polsce.

Możecie też przetestować Apple TV, które za 99 dolarów przesyła klipy wideo z YouTube i Netflix oraz każdy film z dysku komputera (pod warunkiem, że będzie odtwarzany w iTunes - to jedyny haczyk!).

Przedstawiliśmy tylko kilka z wielu możliwości. Popularność zyskują media strumieniowe, warto więc skorzystać z najnowszych rozwiązań.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: