Jak podłączyć komputer do telewizora? Zobacz 5 sposobów

Obraz z komputera przesyłany na telewizor bezprzewodowo? Jest na to kilka sposobów.

Komputer w telewizorze

Komputer w telewizorze

Jeżeli chcesz oglądać treści z twojego komputera na ekranie telewizora masz kilka możliwości połączenia komputera z telewizorem. Oto one.

1. WiFi

Połączenie bezprzewodowe. Wiele nowoczesnych telewizorów ma wbudowaną kartę WiFi, ale jeżeli masz akurat odbiornik bez WIFI to jeszcze nic straconego. Większość odtwarzaczy Blu-ray ma wbudowane WiFi, a cena odtwarzacza jest dużo niższa niż telewizora. Zależnie od mieszkania przesyłanie wideo w wysokiej rozdzielczości może nie działać zbyt dobrze.

2. Ethernet

Stary, dobry kabel ethernetowy podłączamy do gniazdek LAN w komputerze i w odtwarzaczu (lub telewizorze). Kabel jest najłatwiejszym (nie trzeba szyfrować transmisji) i najbezpieczniejszym połączeniem, ale mało estetycznym.

3. HomePlug

Urządzenia tego typu to specjalne wtyczki, które wykorzystują sieć elektryczną w naszym mieszkaniu do transmisji danych. Wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka, by rozprowadzić internet po całym domu.

4. DLNA

Serwer DLNA to najwygodniejsze ze wszystkich rozwiązanie i można z niego skorzystać zarówno przy połączeniu przez Ethernet jak i WiFi. Wystarczy do tego program (np. najnowszy Windows Media Player w wbudowany w Windows 7) oraz kompatybilność naszego telewizora lub odtwarzacza z systemem DLNA. Cała operacja jest dziecinnie prosta - wystarczy uruchomić program - serwer i zaznaczyć odpowiednią opcję strumieniowania. I voila - już możemy za pomocą pilota od TV lub odtwarzacza wyświetlać treści z naszego komputera na telewizyjnym ekranie.

5. HDMI

Ostatecznie możemy połączyć komputer z telewizorem bezpośrednio za pomocą kabla HDMI.

Te rozwiązanie chyba jako jedyne gwarantuje korzystanie ze wszystkiego, co mamy na swoim komputerze, ale jest to rozwiązanie drogie (kilkumetrowe kable HDMI nie kosztują mało) oraz mało wygodne (sterować musimy z poziomu komputera)


Zobacz również