Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do PC?

W jaki sposób możesz podłączyć słuchawki Bluetooth do swojego PC? To nic trudnego - wyjaśniamy.

Prawdopodobnie używasz słuchawek bezprzewodowych wraz ze swoim smartfonem, ale będą one równie dobrze pasować do Twojego komputera lub laptopa. Jak je z nimi połączyć? Wystarczy kilka prostych kroków. Poradnik powstał dla systemu operacyjnego Windows 10.

Podłączanie słuchawek Bluetooth do PC

  • Upewnij się, że twoje słuchawki są włączone i można je wykryć, czyli włącz tryb parowania. Ta czynność różni się w zależności od danego modelu słuchawek.

Opcje Bluetooth w Ustawieniach Windows 10

Opcje Bluetooth w Ustawieniach Windows 10

  • Na PC lub laptopie wejdź w menu Ustawienia, a następnie wybierz Urządzenia, a tam przejdź do sekcji Bluetooth. Jeśli tryb łączności Bluetooth nie jest włączony - zrób to teraz. Uwaga - jeśli nie masz opcji włączenia Bluetooth lub ta sekcja jest pusta, oznacza to, że masz sprzęt bez transmitera BT. Możesz nabyć taki w sklepach z elektroniką. Po podłączeniu go poprzez port USB powinna pojawić się wspomniana opcja. W przypadku niemal wszystkich laptopów transmiter Bluetooth jest dostępny od razu.
  • Na liście urządzeń BT, wykrywanych przez Twój PC, wybierz słuchawki, które chcesz sparować, a następnie opcję połączenia (sparowania).
  • Po połączeniu możesz używać słuchawek w całym zasięgu działania transmitera.

I to wszystko. Aby odłączyć słuchawki, wejdź ponownie w ustawienia Bluetooth i wybierz przy nich opcję rozłączenia.