Jak połączyć komputer z telewizorem?

Na monitorze da się oglądać filmy, jednak jeśli mamy w domu duży telewizor, z pewnością będą one na nim lepiej wyglądać. Jak połączyć komputer z telewizorem? To bardzo proste, co wyjaśnia poniższa porada.

Wszystko zależy od typu karty graficznej oraz telewizora, jakie posiadamy. We wszystkich przypadkach potrzebujemy kabli. W pierwszym przypadku będzie to HDMI. Podpinamy go do telewizora oraz komputera i gotowe. Dzięki temu możemy wyświetlać na ekranie nie tylko filmy, ale i przeglądać pliki, zdjęcia, itp. Jest tylko jeden warunek - komputer musi mieć tego typu wyjście. Jeśli nie mamy wyjścia  HDMI, możemy spróbować użyć kabla DVI-HDMI wraz z Audio mini jack (3,5 mm) 2x Chinch. Ewentualnie, jeśli telewizor jest starszego rodzaju i posiada eurozłącze, przyda nam się kabelek, mający je na jednym, końcu, zaś na drugim wejście s-video.

HDMI

HDMI

Zależnie od typu telewizora, musimy znaleźć kanał, na którym będzie wyświetlany obraz z komputera lub też pojawi się on automatycznie. W niektórych przypadkach należy wejść w opcje karty graficznej u znaleźć opcję przesyłania obrazu na inny wyświetlacz (czyli ekran TV). W starszych telewizorach musimy wejść na kanał S_VIDEO. Jeśli posiadamy najnowszy telewizor, możemy także pokusić się o przesłania na niego obrazu za pomocą łączności bezprzewodowej, czyli Wi-fi. Jednak ze względu na obszerność tematu oraz sporo nowości w tej dziedzinie, sprawa ta zasługuje na osobne omówienie.


Zobacz również