Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a? [PORADNIK]

W tym poradniku pokazujemy krok po kroku jak przeprowadzić proces przenoszenia kontaktów, zdjęć, kont, muzyki i aplikacji ze smartfona z system Android na iPhone'a.


Czasem przychodzi taki moment, kiedy chcemy spróbować czegoś nowego. Kiedy nasz wysłużony telefon z Androidem zaczyna spowalniać, może przyjść ochota na spróbowanie czegoś zupełnie innego – urządzenia z systemem iOS. Niestety może towarzyszyć temu pewien niepokój związany z przeniesieniem danych na nowy telefon.

Istnieją dwa przypadki, w których może nastąpić przeniesienie danych z Androida na iPhone’a: w trakcie konfiguracji, czyli podczas pierwszego uruchamiania nowego telefonu lub po konfiguracji. Poniżej wyjaśniamy, jak to zrobić w obu sytuacjach.

Najważniejsze informacje

Przenoszenie ważnych danych pomiędzy urządzeniami zawsze wiążę się z możliwością ich utraty. Jedno z urządzeń może przypadkowo się zawiesić lub rozładować – koniecznie podłącz oba urządzenia do ładowania na czas przenoszenia danych. W innym przypadku rozłączenie się z siecią Wi-Fi może całkowicie przerwać proces, dlatego zadbaj również o stałe łącze internetowe.

Bardzo ważnym jest, aby przed dokonaniem jakichkolwiek czynności związanych z przenoszeniem danych, dokonać weryfikacji następujących rzeczy:

 • Hasła – upewnij się, czy pamiętasz hasła do swoich kont (np. Google czy OneDrive) – będzie to konieczne do synchronizacji danych w chmurze.
 • Karta SIM – obecnie każdy iPhone wykorzystuje wejście na ten sam rozmiar karty SIM - nano SIM. Jeśli urządzenie z Androidem miało wejście na większy typ, przed rozpoczęciem konfiguracji należy wyłamać mniejszy rozmiar ze swojej obecnej karty lub zamówić nową u swojego operatora.
 • System operacyjny – opisana metoda - za pomocą aplikacji do przenoszenia danych - zadziała tylko na Androidzie w wersji 4.0 lub nowszej oraz na telefonie iPhone z systemem iOS 9 i nowszym. Dopilnuj, aby Twoje urządzenie było zaktualizowane do najnowszej wersji systemu.
 • Przeglądarka Chrome – również przeglądarka Chrome musi zostać zaktualizowana do najnowszej wersji na Androidzie, aby możliwym było przeniesienie zakładek na nowe urządzenie iOS.
 • Rozmiar pamięci iPhone’a – urządzenia z systemem Android korzystają zazwyczaj z kart pamięci microSD. Smartfony od Apple (niestety) takiej możliwości nie oferują, zamiast tego dostępne są z góry ustalone wielkości pamięci wbudowanej. Koniecznie sprawdź, ile miejsca ma Twój iPhone i porównaj z obecną wielkością danych na urządzeniu z Androidem.

Jak przenieść dane w trakcie konfiguracji?

 1. Stuknij opcję Przenieś dane z Androida - podczas konfigurowania nowego urządzenia z systemem iOS znajdź ekran Aplikacje i dane. Następnie stuknij opcję Przenieś dane z Androida.
  Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a? [PORADNIK]

  Aplikacje i dane

 2. Uruchom aplikację Przenieś do iOS - na urządzeniu z systemem Android zainstaluj i uruchom aplikację Przenieś do iOS, a w niej stuknij opcję Dalej. Zapoznaj się z wyświetlonymi warunkami. Stuknij opcję Akceptuję, a następnie Dalej w prawym dolnym rogu ekranu Znajdź swój kod.
 3. Poczekaj na kod - na urządzeniu z systemem iOS stuknij opcję Dalej na ekranie Przenieś z Androida. Następnie poczekaj na wyświetlenie 10- lub 6-cyfrowego kodu. Jeśli urządzenie z systemem Android wyświetli ostrzeżenie o słabym połączeniu internetowym, możesz je zignorować.
  Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a? [PORADNIK]

  Kod uwierzytelniający

 4. Wybierz zawartość i poczekaj - na urządzeniu z systemem Android wybierz zawartość, którą chcesz przenieść, i stuknij opcję Dalej. Następnie odłóż oba urządzenia do momentu, gdy pasek wczytywania na urządzeniu z systemem iOS dojdzie do końca, nawet jeśli urządzenie z systemem Android wcześniej poinformuje o ukończeniu procesu. Przenoszenie danych może potrwać dłuższy czas w zależności od ilości przenoszonej zawartości.

  Przenoszone są następujące elementy: kontakty, historia wiadomości, zdjęcia i wideo z kamery, zakładki do stron internetowych, konta pocztowe i kalendarze. Niektóre bezpłatne aplikacje również zostaną przeniesione, jeśli są dostępne zarówno w sklepie Google Play, jak i w sklepie App Store. Po zakończeniu transferu możesz pobrać wszystkie rozpoznane darmowe aplikacje.

 5. Skonfiguruj urządzenie z systemem iOS - gdy pasek wczytywania na urządzeniu z systemem iOS dojdzie do końca, stuknij przycisk Gotowe na urządzeniu z systemem Android. Następnie stuknij opcję Dalej na urządzeniu z systemem iOS i wykonaj instrukcje wyświetlane na ekranie, aby zakończyć konfigurowanie urządzenia z systemem iOS.
 6. Kończenie - upewnij się, że cała zawartość została przeniesiona. Muzykę, książki i pliki PDF musisz przenieść ręcznie.

Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a? [PORADNIK]

Przenieś z Androida / Przenieś do iOS

Jak przenieść dane po konfiguracji?

Możesz ręcznie przenosić zawartość z urządzenia z systemem Android na telefon iPhone. Oto kilka wskazówek dotyczących przenoszenia kontaktów, zdjęć, muzyki, dokumentów i innych danych.

Poczta, kontakty i kalendarze

Oprogramowanie na telefonie iPhone współdziała z dostawcami poczty e-mail, takimi jak Google, Microsoft Exchange i Yahoo, dzięki czemu możesz zwykle zachować wiadomości e-mail, kontakty i kalendarze, które obecnie posiadasz. W tym celu najpierw dodaj wszystkie swoje konta e-mail do urządzenia.

 1. Wejdź w opcję Użytkownicy i konta w sekcji ustawień telefonu z Androidem.
 2. Wybierz konto Google i zsynchronizuj potrzebne dane z chmurą.
 3. Idź dalej kolejno: Ustawienia > Mail > Konto > Dodaj konto.
 4. Wybierz z listy Google i zaloguj się na swoje konto. Kliknij Dalej.
 5. Wybierz informacje z konta e-mail, które chcesz przenieść i kliknij Zachowaj.

  Możesz zsynchronizować dane także z innych kont niż Google. Wybierz swojego dostawcę poczty mailowej z listy lub kliknij Inne i dodaj konto ręcznie.

Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a? [PORADNIK]

Poczta, kontakty i kalendarze

Zdjęcia i nagrania wideo

Aby przenieść zdjęcia i nagrania wideo z urządzenia z systemem Android na telefon iPhone, użyj komputera:

 1. Podłącz urządzenie z systemem Android do komputera i znajdź zdjęcia oraz nagrania wideo. Na większości urządzeń znajdują się one w folderze DCIM > Camera.
 2. Zainstaluj aplikację Android File Transfer na komputerze Mac, otwórz ją, a następnie przejdź do folderu DCIM > Camera.
 3. Wybierz zdjęcia i nagrania wideo, które chcesz przenieść, a następnie przeciągnij je do folderu na komputerze.
 4. Odłącz od komputera urządzenie z systemem Android i podłącz do niego iPhone’a.
 5. Otwórz Findera na komputerze Mac z systemem macOS Catalina. Na komputerze Mac z systemem macOS Mojave lub starszym albo komputerze PC otwórz aplikację iTunes i zsynchronizuj zdjęcia z telefonem iPhone. Zdjęcia i nagrania wideo można znaleźć na urządzeniu w folderze Zdjęcia > Albumy.

Możesz też używać aplikacji Zdjęcia iCloud do przechowywania zdjęć i nagrań wideo w usłudze iCloud, dzięki czemu masz dostęp do całej biblioteki na dowolnym urządzeniu, kiedy tylko chcesz.

Muzyka i pliki PDF

Przenoszenie innych plików na iPhone’a odbywa się tak samo, jak w przypadku zdjęć. Różnica jest tylko taka, że wybieramy inny folder w bibliotece iTunes. Pamiętaj o kliknięciu opcji Synchronizuj. Jeśli chcesz użyć aplikacji do strumieniowania muzyki, otwórz sklep App Store, pobierz odpowiednią aplikację, a następnie zaloguj się za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła. Jeśli korzystasz z usługi Apple Music, po prostu zaloguj się na swoim telefonie iPhone.

Aby przenieść muzykę z urządzenia z systemem Android na telefon iPhone, użyj komputera:

 1. Podłącz urządzenie z systemem Android do komputera i znajdź pliki muzyczne. Na większości urządzeń znajdują się one w folderze Muzyka. Na komputerze Mac zainstaluj aplikację Android File Transfer, otwórz go, a następnie przejdź do folderu Muzyka.
 2. Wybierz utwory, które chcesz przenieść, a następnie przeciągnij je do folderu na komputerze.
 3. Odłącz od komputera urządzenie z systemem Android i podłącz do niego telefon iPhone.
 4. Otwórz aplikację iTunes na komputerze Mac z systemem macOS Mojave 10.14 lub starszym albo komputerze PC i kliknij opcję Utwory. Na komputerze Mac z systemem macOS Catalina 10.15 otwórz aplikację Muzyka.
 5. Otwórz folder, w którym umieszczasz utwory, i przeciągnij wybrane utwory do sekcji Utwory w aplikacji Muzyka lub bibliotece iTunes.
 6. Wybierz telefon iPhone i kliknij opcję Muzyka. Możesz zsynchronizować całą bibliotekę albo wybrać tylko właśnie dodane utwory i wykonawców.
Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a? [PORADNIK]

Przenoszenie danych za pomocą komputera

Dokumenty

Jeśli przechowujesz dokumenty w chmurze lub w innej usłudze, takiej jak Dropbox, Dysk Google lub Microsoft OneDrive, możesz pobrać aplikację ze sklepu App Store, a następnie się do nich zalogować. Możesz też zebrać wszystkie swoje pliki w jednym miejscu dzięki aplikacji Pliki. Nieważne, gdzie przechowujesz swoje pliki - możesz z łatwością przeglądać, wyszukiwać i porządkować je w jednej wygodnej lokalizacji.

Aplikacje Pages, Numbers i Keynote obsługują kilka typów plików, w tym dokumenty pakietu Microsoft Office. Jeśli nie używasz chmury do przenoszenia dokumentów, pobierz następujące aplikacje:

 1. Przejdź do sklepu App Store na telefonie iPhone i zainstaluj aplikacje Pages, Numbers i Keynote.
 2. Podłącz urządzenie z systemem Android do komputera i znajdź dokumenty. Na większości urządzeń znajdują się one w folderze Dokumenty. Na komputerze Mac zainstaluj aplikację Android File Transfer, otwórz ją, a następnie przejdź do folderu Dokumenty.
 3. Wybierz dokumenty, które chcesz przenieść, a następnie przeciągnij je do folderu na komputerze.
 4. Otwórz Findera na komputerze Mac z systemem macOS Catalina. Na komputerze Mac z systemem macOS Mojave 10.14 lub starszym albo komputerze PC otwórz aplikację iTunes i zsynchronizuj dokumenty.

Aplikacje

Większość aplikacji, z których korzystasz w systemie Android, jest dostępna na urządzeniach Apple. Wystarczy otworzyć sklep App Store, znaleźć swoje aplikacje i je zainstalować.