Jak przenieść kontakty na nowy telefon z systemem Android lub iOS?

Przenoszenie kontaktów z iPhone'a na Android, z Androida na Androida lub z Android na iPhone'a jest naprawdę proste. Wystarczy użyć Kontaktów Google.


Jako właściciel nowego smukłego i niezwykle wydajnego smartfona stoisz przed zadaniem przeniesienia danych ze starego urządzenia na nowe. Z pewnością będziesz chciał przenieść wszystkie kontakty ze starego telefonu do nowego. Jeśli przenosisz się z Androida na nowszy model z tym samym systemem operacyjnym lub ze starszego iPhone'a na nowszy model zadanie to będzie dosyć proste, ponieważ wszystkie dane będą powiązane z Twoim kontem Google lub Apple. Co jeśli zmieniasz system operacyjny i potrzebujesz przenieść kontakty z iPhone'a na Androida lub odwrotnie?

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

Na szczęście przy pomocy Kontaktów Google przenoszenie kontaktów na urządzenia pracujące pod kontrolą różnych systemów operacyjnych jest bardzo proste.

Oto, jak skorzystać z Kontaktów Google do przeniesienia kontaktów pomiędzy urządzeniami oraz platformami.

Przenoszenie kontaktów z iPhone'a na telefon z Androidem

Aby przenieść kontakty z iPhone'a na telefon z systemem Android musisz najpierw wyeksportować je z iCloud i przenieść do Kontaktów Google. Najprostszym sposobem, aby to zrobić jest wyeksportowanie pliku vCard z iPhone'a i zaimportowanie go w Kontaktach Google.

Wyjaśniamy, jak to osiągnąć przy użyciu komputera PC lub laptopa poniżej, ale jeśli masz pod ręką jedynie urządzenia mobilne możesz również użyć aplikacji MyContactsBackup do eksportowania i udostępniania kontaktów w formacie vCard. Ta bezpłatna aplikacja jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS.

Na telefonie iPhone:

 • Otwórz Ustawienia i przejdź do sekcji odpowiedzialnej za konto Apple
 • Wybierz iCloud, aby otworzyć ustawienia dotyczące tego konta
 • Upewnij się, że Twoje kontakty są synchronizowane z iCloud - sprawdź suwak znajdujący się obok kontaktów, powinien być zielony

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

Na komputerze PC lub laptopie:

 • Otwórz przeglądarkę i zaloguj się w usłudze icloud.com za pomocą Twojego Apple ID
 • Przejdź do zakładki Kontakty oraz zaznacz wszystkie (CMD + A na komputerze Mac, Ctrl + A na komputerze PC)
 • Kliknij ustawienia w lewym dolnym rogu ekranu i wybierz opcję "Eksportuj wizytówkę vCard", aby pobrać plik .vcf zawierający wszystkie Twoje kontakty na komputer
 • Wyloguj się z iCloud

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

 • Przejdź do strony contacts.google.com i zaloguj się
 • Kliknij trzy paski znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz opcję Więcej i zaznacz Importuj
 • Wybierz plik .vcf, który pobrałeś wcześniej z iCloud (najprawdopodobniej znajduje się on w Pobranych)
 • Po wybraniu i przesłaniu plików do Kontaktów Google wybierz przycisk importuj

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

To wszystko co musisz zrobić. Jeżeli Twój nowy telefon jest już skonfigurowany i synchronizuje się z kontem Google po chwili wszystkie kontakty zostaną pobrane.

Przenoszenie kontaktów z Android na iPhone'a

Jeżeli jesteś zalogowany do konta Google na Twoim smartfonie z Androidem Twoje kontakty powinny już być zsynchronizowane z Kontaktami Google. Możesz to sprawdzić otwierając Ustawienia > Konta. Wybierz Twój identyfikator Google i upewnij się, że synchronizacja Kontaktów jest aktywna. Wszystko, co musisz później zrobić to pobrać kontakty z Kontaktów Google do iCloud.

W telefonie iPhone:

 • Otwórz ustawienia i przejdź do opcji "Mail, Kontakty, Kalendarz"
 • Kliknij Dodaj konto i wybierz z listy, która się wyświetli Microsoft Exchange
 • Wprowadź adres e-mail powiązany z Twoim kontem Google wraz z nazwą użytkownika i hasłem (opcjonalne ustawienia domeny pozostaw puste)
 • Kliknij Gotowe w prawym górnym rogu

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

 • W polu serwer wpisz adres m.google.com
 • Włącz przełącznik obok Kontaktów tak, aby świecił się na zielono

Od teraz Twój iPhone powinien synchronizować kontakty z kontem Google.

Przenoszenie kontaktów z Android na Androida

Domyślnie telefon z systemem operacyjnym Android zostanie skonfigurowany tak, aby automatycznie synchronizował się z kontem Google. Jedynym wymaganiem jest, abyś zalogował się za pomocą Twojego identyfikatora Google na nowe urządzenie. Możesz sprawdzić, czy opcja synchronizacji jest uruchomiona w Ustawieniach > Konto. Na starym urządzeniu sprawdź, czy przełącznik obok Kontaktów jest aktywny. Jeżeli opcja była wyłączona uruchom ją.

Po zalogowaniu się na to konto Google na nowym urządzeniu kontakty automatycznie się zsynchronizują. W przypadku, gdy byłeś już zalogowany na konto Google po chwili kontakty się zsynchronizują.