Jak przesłać zdjęcia na Instagram z komputera PC?

Pokażemy Ci, jak przesłać zdjęcia na Twoje konto Instagram przy pomocy Twojeko komputera PC lub laptopa.


Instagram szybko wyprzedził Facebook'a, jako najlepsze miejsce, gdzie możesz zaprezentować swoje zdolności fotograficzne w sieci. Portal posiada 75 milionów aktywnych użytkowników każdego dnia. Są oni wielką publicznością dla Twoich zdjęć. Instagram został stworzony z myślą o urządzeniach mobilnych, ale istnieje także aplikacja na komputery PC, chociaż może być ona nieco nieintuicyjna.

W tym artykule pokażemy Ci, jak z niej korzystać.

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

Jak używać Instagram w systemie Windows - aplikacja webowa

Przechodząc do strony internetowej serwisu Instagram i logując się na swoje konto (lub tworząc je) otrzymujesz dostęp do internetowej wersji aplikacji. Chociaż może Ci się wydawać, że posiada ona takie same funkcje, jak jej mobilny odpowiednik jest kilka różnic. Pierwszą z nich jest problem z przesyłaniem zdjęć.

Gdy zalogujesz się do Instagrama na komputerze strona główna wyświetli Twój obrazek profilowy tak samo, jak w aplikacji mobilnej. Wzdłuż prawej górnej części okna zauważysz także trzy ikony. Są to ikony odkrywania, powiadomień oraz skrót do Twojego profilu. Korzystając z webowej wersji aplikacji Instagram w dalszym ciągu możesz przeglądać zdjęcia i obserwować znajomych, ale nie ma możliwości edycji lub dodawania własnych zdjęć.

Możesz pobrać także dedykowaną aplikację na komputery z systemem Windows 10 z Microsoft Store, ale nadal nie będziesz w stanie wysłać żadnego zdjęcia na Twoje konto w portalu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak obejść ten problem.

Jak przesłać zdjęcia na Instagram z komputera PC - InstaPic

Istnieje wiele aplikacji firm trzecich, które rozszerzają funkcjonalności Instagrama w systemie Windows. Jedną z nich jest InstaPic, którą możesz pobrać ze strony producenta. Do września 2018 roku InstaPic był także dostępny w sklepie Microsoft Store. Po pobraniu aplikacji i jej zainstalowaniu uruchom ją.

Źródło: instapic

Źródło: instapic

Kiedy aplikacja uruchomi się musisz kliknąć przycisk Zarejestruj się za pomocą poczty elektronicznej i utworzyć nowe konto. W ten sposób połączysz swoje konto Instagram z InstaPic. Sama aplikacja ma nie jest do końca dopracowana. Podczas testów zauważyliśmy problemy ze znajdowaniem znajomych oraz brakiem synchronizacji powiadomień. Z tych powodów polecamy używanie InstaPic jedynie jako edytora zdjęć, który pozwoli na umieszczenie fotografii na portalu Instagram. Resztę rzeczy możesz zrobić za pośrednictwem strony internetowej lub oficjalnej aplikacji na Windows 10.

Wzdłuż górnej części ekranu zobaczysz rożne ikony wyszukiwania/powiadomień profilu, a także Instagram Direct. Ten ostatni pozwoli Ci na wysyłanie prywatnych wiadomości do określonych użytkowników. Po prawej stronie znajdziesz ikonę migawki, która spowoduje uruchomienie kamery w Twoim komputerze (o ile ją posiadasz). Być może system zapyta Cię o zezwolenie na jej uruchomienie.

Klikając niebieski okrągły przycisk możesz zrobić zdjęcie, a wybierając prostokątny przycisk po lewej stronie uruchomisz Eksplorator plików i będziesz mógł udostępnić zdjęcie znajdujące się na komputerze.

Kiedy znajdziesz i wybierzesz odpowiedni obrazek kliknij go dwukrotnie, aby otworzyć okno edycji.

Teraz możesz przejść przez proces edycji wybranej przez Ciebie fotografii. InstaPic pozwala na przycinanie, stosowanie filtrów i wiele innych opcji edycji, które są dostępne w aplikacji na urządzenia mobilne. Wybór filtrów jest naprawdę skromny, ale jeżeli koniecznie chcesz umieszczać posty na Instagramie za pomocą komputera to jest to obecnie najlepsze rozwiązanie, z jakiego możesz skorzystać.

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

Po zakończeniu edycji kliknij strzałkę w prawym górnym rogu. Zobaczysz menu Udostępnij. Tak, jak w przypadku aplikacji mobilnej możesz dodać podpis do zdjęcia i umieścić hashtagi. Można także oznaczać osoby znajdujące się na fotografii. Całość możesz udostępnić za pomocą Facebooka, Twittera, Tumblra lub Flickr, jeżeli połączyłeś się wcześniej z tymi usługami.

Źródło: techadvisor

Źródło: techadvisor

Kiedy będziesz już zadowolony z efektu finalnego wystarczy, że klikniesz Udostępnij (Share) na dole okna, a Twój obraz zostanie wysłany.