Jak sciągnąć muzykę na telefony iPhone poprzez iTunes (i nie tylko)

Jak zgrać muzykę na iPhone'a? W bardzo prosty sposób. Dzięki temu zabiegowi będziesz miał swoje ulubione utwory zawsze przy sobie.


AKTUALIZACJA

Oprócz opisanej w dalszej części tekstu aplikacji CopyTrans, osobom szukającym alternatywy dla iTunes szczerze polecić możemy również inny program - Sharepod. Jest to również darmowe narzędzie, które z powodzeniem może zastąpić kombajn firmy Apple - jednak wymaga jego obecności na komputerze. Zaletą Sharepod jest oddany do dyspozycji użytkownika prosty i bardzo intuicyjny interfejs. W takiej wersji możliwe jest wgrywanie muzyki na iPhone, jak również importowanie plików i całych list odtwarzania z iPhone'a, iPoda lub iPada do biblioteki iTunes oraz na komputery PC i Mac. Co najważniejsze z punktu widzenia tego artykułu i użytkowników, program umożliwia też zgrywanie muzyki na przenośne urządzenia Apple. Aby skorzystać z możliwości dawanych przez tą aplikację, należy podłączyć posiadany iGadżet do komputera i wybrać odpowiednią opcję.

Pobierz: SharePod

______________________________

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie jak ściągnąć muzykę na telefon, a konkretniej - jak zgrać muzykę na iPhone (czy inne urządzenie pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego iOS), za chwilę znajdziesz na nie odpowiedź. Specjalnie w tym celu przygotowaliśmy krótki, praktyczny poradnik, w którym poprowadzimy Cię krok po kroku do osiągnięcia tego celu. Mamy dla Ciebie do wyboru dwie metody pozwalające na kopiowanie muzyki na iPhone:

  • zgranie muzyki na iPhone'a za pośrednictwem aplikacji iTune
  • zgranie muzyki za pomocą zewnętrznego oprogramowania

Jak zgrać muzykę na iPhone'a za pomocą programu iTunes

Po pierwsze - musisz sprawdzić, czy masz na swoim komputerze (i nieważne czy jest to urządzenia Mac, czy pracujące pod kontrolą systemu Windows) program iTunes. Jeśli masz, upewnij się, że jest w najnowszej wersji, a jeśli nie jest - zaktualizuj. Jeżeli go nie masz, możesz zainstalować, pobierając za darmo pod adresem www.apple.com/pl/itunes. Po ściągnięciu pliki i instalacji uruchom program, a następnie kliknij w zakładkę Plik. Następnie wybierz opcję Dodaj do biblioteki.

Jak zgrać muzykę na iPhone'a

Jak zgrać muzykę na iPhone'a

W oknie programu, które się otworzy, wybierz lokalizację pliku MP3 (lub plików), który Cię interesuje, zaznacz go i kliknij w znajdujący się na dole, po prawej stronie, przycisk Otwórz. Pamiętaj, że możliwe jest także wygodne przeciąganie plików i folderów za pomocą myszki plików z innego okna lub pulpitu. Ponadto można wskazać cały folder zawierający pliki muzyczne (a także i innego rodzaju dane). Wybierz zakładkę Plik> Dodaj folder do biblioteki> z poziomu otwartego okna wybierz jego lokalizację> kliknij w znajdujący się na dole po prawej stronie przycisk Wybierz folder.

Aby wykonać zgrywanie muzyki na iPhone, musisz wykonać kolejny krok - jest nim podłączenie do komputera smartfona iPhone. Zrobisz to za pomocą zwykłego kabla USB. Po podpięciu poczekaj, aż PC/Mac i iTunes go wykryją. Gdy już się to stanie, kliknij w miniaturkę prezentującą iPhone'a - powinieneś zobaczyć w oknie jego zdjęcie oraz szereg związanych z urządzeniem danych, jak m.in. nazwę, stan naładowania baterii, ilość wbudowanej pamięci. Następnie wybierz z listy zakładkę Muzyka. W oknie oferującym funkcję Synchronizuj muzykę masz sporo różnego rodzaju opcji do wyboru (możesz np. zdecydować się na zaznaczenie synchronizacji całej biblioteki lub jedynie wybranych list wykonawców). Pozostań przy domyślnym ustawieniu lub - jeśli chcesz - wprowadź pożądane przez Ciebie zmiany (jeżeli są zaznaczone opcje Dołącz teledyski, Dołącz notatki głosowe odznacz je, chyba, że planujesz, aby treści takie wgrały się na iPhone'a). Zaznacz pole przy Synchronizuj muzykę. Następnie wybierz znajdujący się na dole (po prawej stronie) przycisk Synchronizuj. Na górnym pasku w środkowej części znajdziesz pole, które informowało będzie w czasie rzeczywistym, jak przebiega ściąganie muzyki na telefon, czyli przeprowadzany proces synchronizacji bibliotek.

Jak zgrać muzykę na iPhone'a bez użycia programu iTunes

Jeżeli nie chcesz korzystać z biblioteki iTunes, nie jest to żaden problem, ponieważ pobieranie muzyki na iPhone jest możliwe dzięki różnym dostępnym w sieci narzędziom. Znaleźć można wśród nich zarówno aplikacje płatne, jak i w pełni darmowe dla każdego. Wszystkie są na bieżąco aktualizowane i ulepszane, dzięki czemu ma się pewność, że będą współpracować z najnowszymi modelami smartfonów Apple. Wiele posiada polską wersję językową, co znacznie ułatwia ich używanie.

Poniżej demonstrujemy jedno z bezpłatnych narzędzi tego typu oraz prezentujemy krok po kroku, jak zgrać piosenki na telefon za jego pomocą.

CopyTrans

CopyTrans to świetna alternatywa dla zasobożernego kombajnu, jakim jest iPhone iTunes. Ta prosta, darmowa aplikacja może posłużyć nie tylko do wygodnego transferu muzyki, ale również i wielu innych, różnego rodzaju plików. Za jej pomocą możesz w bardzo prosty sposób - poprzez przeciągnięcie myszką - dodawać i usuwać pliki multimedialne z urządzenia firmy Apple. Funkcjonalność aplikacji jest jednak znacznie większa, o czym z pewnością przekonasz się po jej instalacji. Dodatkowa zaletą jest fakt, że CopyTrans posiada polski interfejs, a więc nikt nie będzie mieć problemów z jego obsługą.

Jak zgrać muzykę na iPhone za pomocą CopyTrans?

Przejdź na oficjalną stronę aplikacji, czyli www.copytrans.net. Tam kliknij przycisk Download, a na otworzonej stronie kliknij po raz kolejny - w przycisk Download. Dopiero wówczas otworzy się kolejna strona z oknem zapisu. Po pobraniu uruchom ściągnięty plik i wybierz z rozwijanego menu język polski. Następnie z okna CopyTrans Control Center wybierz opcję instalacji narzędzia CopyTrans Manager na swoim komputerze.

CopyTrans

CopyTrans

Po uruchomieniu aplikacji CopyTrans Manager podłącz do komputera smartfon iPhone za pomocą kabla USB. Smartfon powinien zostać automatycznie wykryty przez aplikację, ale uwaga - może się okazać, że pojawią są z tym problemy i trzeba będzie kilka razy podłączać smartfon, zanim system - a co tym idzie i aplikacja - "załapie" to urządzenie. Może to zależeć od wielu czynników, w tym na przykład gniazda USB w komputerze, które jest już mocno wyeksploatowane. W takiej sytuacji podepnij kabel do innego gniazda i zobacz, jaki będzie efekt. Gdy iPhone jest już wykryty, zacznij kopiowanie muzyki na iPhone od kliknięcia w przycisk Dodaj, który znajduje się na górnym pasku.

 CopyTrans Manager

CopyTrans Manager

Akcja ta spowoduje otwarcie okna Dodaj utwory do biblioteki. Z lokalizacji, w której znajduje się muzyka, wybierz interesujące cię utwory i kliknij w przycisk Dodaj. Pojawią się one w oknie prezentującym znajdujące się na iPhonie pliki muzyczne (pamiętaj też, że możliwe jest również przeciąganie za pomocą myszki plików z innego okna lub pulpitu). Aby zakończyć, należy jeszcze kliknąć w znajdujący się na górnym pasku przycisk Aktualizuj.

I w ten sposób Twój cel - czyli muzyka na iPhone - został osiągnięty:)

Aktualizacja: 25 września 2017 10:59