Jak spersonalizować adres profilu? (Facebook, LinkedIn)

Profil na Facebooku to współczesna strona WWW dla każdego. Aby ułatwić sobie i innym dostęp do konta, wystarczy spersonalizować adres. Dzięki temu, zamiast trudnych do zapamiętania znaczków, każdy może mieć nazwę facebook.com/imie-nazwisko.


Kwestię adresu świetnie rozwiązał GoldenLine. Serwis biznesowy aumatycznie ustawia link: goldenline.pl/imie-nazwisko, w razie większej liczby osób o tych samych danych, dodając kolejne cyfry.

Własny adres na Facebooku

Na szczęście, inne portale też umożliwiają ustawienie własnego adresu. Choć przykładowy link do profilu na Facebooku to: facebook.com/profile.php?id=1234..., Wasze adresy mogą brzmieć: facebook.com/*nazwa*.

Zobacz również:

  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników
  • Facebook - jak usunąć konto?

Aby ustawić własny adres na Facebooku, wystarczy wejść w Konto\Ustawienia konta i zmienić swoją nazwę użytkownika. Warto pamiętać, że nazwę można zmienić tylko raz. Lepiej więc dobrze ją przemyśleć!

Własny adres na LinkedIn

Personalna nazwa może być przydatna w LinkedIn. Pisząc w sprawach biznesowych, łatwiej podać adres: linkedin.com/in/imie-nazwisko niż numer profilu. Tu również zmiana adresu jest całkiem prosta.

Adres URL edytować można w części Profil publiczny. Tak utworzony adres w chwilkę później podacie kontrahentom. Zwróćcie uwagę, że w Polsce kontakty biznesowe łatwiej złapać np. w GoldenLine lub Profeo.

Własny adres w NK.pl to przywilej Kont polecanych - należących do instytucji i znanych osób. Zwykły użytkownik nie może korzystać z tej usługi.