Jak umieścić film z YouTube na stronie?

Filmy umieszczane są na YouTube po to, by można dzielić się nimi z innymi. Czasem jednak podawanie linka do serwisu wideo na naszej stronie lub blogu nie jest praktyczne dla nas ani nasz czytelników. Dlatego warto pomyśleć o umieszczaniu filmów, tak by odwiedzający mogli je obejrzeć bez opuszczania naszej strony.

Umieszczanie filmów jest bardzo proste, choć ostatnimi czas serwis YouTube dokonał pewnych zmian, które mogły niektórych wprowadzić w zakłopotanie. Poniżej przedstawiamy instrukcję dla umieszczających filmy na swoich stronach i blogach.

1. Otwórz film w serwisie YouTube, który chcesz umieścić na swojej stronie.

2. Poniżej filmu kliknij na Udostępnij.

3. Otworzy się pole z różnymi możliwościami. Pod Linkiem do tego filmu kliknij Umieść.

4. Pojawi się zaznaczony tekst. Jest to kod, który należy skopiować na naszą stronę lub bloga, aby umieścić tam wybrany film. Można tego dokonać od razu, albo wcześniej dostosować opcje.

Mamy tu pięć pól wyboru. Z tych kilku poniższych opcji, szczególnie przydatna może być ostatnia, czyli Użyj starego kodu umieszczania na stronie. Pomoże ona w sytuacji, gdy nasz blog nie jest kompatybilny z nowym kodem umieszczania filmu. Wtedy wystarczy zaznaczyć to pole i wszytko powinno działać dobrze.

Przed skopiowaniem kodu na naszą stronę możemy też dostosować rozmiar filmu klikając na jeden z szarych prostokątów. Jeśli nie znajdujemy tam rozdzielczości, która nas interesuje, to wpisujemy niestandardową. Wystarczy podać szerokość lub wysokość, a drugi parametr zostanie obliczony automatycznie, aby zachować proporcje.