Jak ustawić animowaną tapetę na Androidzie? Zrobisz tło pulpitu z każdego filmu

Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają nam wybierać animowane tapety ze swojej biblioteki. Jednak teraz możesz sam sobie stworzyć taką tapetę z własnego, wybranego przez siebie filmu. Wyłam się z ograniczeń dzięki temu poradnikowi!

Fot. TechAdvisor.com

Animowane tapety to świetny sposób, aby trochę ożywić wyświetlacz naszego telefonu. Zamiast jednego, stałego obrazka możemy pokusić się o interesującą animację, która zaakcentuje tylko całą resztę układu pulpitu.

Niestety jeśli chodzi o animacje, brakuje jednej możliwości - stworzenia swoich własnych tapet live. Jeśli więc chcemy wstawić jako tło pulpitu na przykład zdjęcie swoich bliskich osób - możemy to zrobić bez przeszkód. Jednak zrobienie tego z krótkim filmikiem na przykład z naszym ukochanym pieskiem nie jest już możliwe. Jednak do czasu.

Zobacz również:

 • Jeden z najciekawszych średniopółkowców Samsunga nie otrzyma kolejnej dużej aktualizacji systemu [01.04.2023]

W tym artykule pokażemy, w jaki sposób ustawić swoje własne wideo lub gif jako animowaną tapetę. Dzięki temu możliwości personalizacji Waszych telefonów będą jeszcze większe!

Najłatwiejszym sposobem na załadowanie swojego wideo jako animowanej tapety jest ściągnięcie odpowiedniej aplikacji z Play Store. Z naszego doświadczenia najlepiej do tego sprawdza się Video to Wallpaper - łączy w sobie dobre rezultaty i proste działanie. Poniżej przedstawiamy poradnik, w jaki sposób ustawić dzięki niej ruchome tło pulpitu.

 1. Ściągnij aplikacje Video to Wallpaper z PlayStore - tutaj link
 2. Na stronie głównej aplikacji, w prawym dolnym rogu kliknij przycisk + aby dodać nową tapetę live
 3. Wybierz opcję "Choose" w wyskakującym okienku
 4. W galerii wybierz wideo, z którego chcesz zrobić tapetę. Możecie tu skorzystać na przykład z tapet Live z najnowszego Galaxy S23 - więcej w tym artykule.
 5. Na następnej stronie wciśnij OK
 6. Na stronie głównej pojawi się żądana animowana tapeta. Aby kontynuować, wystarczy wcisnąć przycisk Apply, który znajduje się pod nią
 7. Na następnej stronie aplikacja poprosi nas o wybranie jej jako źródła tapet live. Wystarczy kliknąć na opcję Video to Wallpaper
 8. Pojawi się podgląd naszej tapety z możliwością jej ustawienia za pomocą przycisku Set wallpaper
 9. Następnie telefon poprosi nas o wybranie, czy tapeta ma być dostępna tylko na pulpicie, czy też na zablokowanym ekranie
 10. Koniec :). Nowa tapeta powinna już działać

Dzięki temu krótkiemu poradnikowi dodawanie nowych animowanych tapet nie powinno już sprawiać problemów. Jeśli z jakiegoś powodu nie odpowiada Wam zaproponowana aplikacja, jest jeszcze kilka innych możliwości dających podobne rezultaty. Oto kilka przykładów: