Jak ustawić dźwięk w prezentacji?

Prezentacja nie musi być nudna. Łatwo można urozmaicić pokaz slajdów lub jej inną formę, poprzez dodanie do niej odpowiednich dźwięków! Nie wiesz, jak ustawić dźwięk w prezentacji? Pokażemy Ci, że można zrobić to szybko i bez kłopotu. Dodawanie dźwięków przestanie być dla Ciebie problemem a Twoje prezentacje nabiorą niepowtarzalnego charakteru. Sprawdź, jak ustawić dźwięk w prezentacji!

Aby ustawić dźwięk towarzyszący zmianie slajdów w prezentacji (OpenOffice.Impress) - na przykład dźwięk migawki aparatu fotograficznego przy prezentacji zdjęć - należy przy pierwszym slajdzie znaleźć listę zadań. Znajduje się ona po prawej stronie, poniżej głównego menu (lub na menu wybieramy: pokaz slajdów). Wybieramy ostatnie z zadań, czyli: Przejście slajdu. Znajduje się tu opcja: Modyfikuj przejście: dźwięk.

Z rozwijanej listy wybieramy interesujący nas i pasujący do tworzonej prezentacji dźwięk, jaki będziemy słyszeć podczas zmiany jednego slajdu w drugi. Zaznaczamy: Powtarzaj do następnego. Po ustaleniu czasu, po jakim będą się zmieniać slajdy, naciskamy przycisk: Zastosuj do wszystkich slajdów. Wtedy ustalony przez nas motyw dźwiękowy będzie towarzyszył każdemu przejściu slajdu, aż do końca prezentacji.

Jeśli na liście dźwięków nie ma takiego, który nas zadowoli, istnieje opcja pobrania go z naszego komputera. Wtedy z listy wybieramy pozycję; inne dźwięki. Opcja ta pozwoli na wyszukanie odpowiedniej melodii / dźwięku / efektu.

Ustawienie dźwięku, który będzie towarzyszył całej prezentacji, jest już nieco bardziej skomplikowane. W tym celu należy z panelu zadań wybrać: Animacja niestandardowa. Klikamy: Opcje efektu - tutaj można wybrać dźwięk, jaki będzie towarzyszył danej animacji. Zatwierdzamy wciskając przycisk: Ok.

Jeśli chcemy do slajdu wstawić inny dźwięk, niż dostępny w programie, można go łatwo dodać. W menu należy wybrać: Wstaw, dalej: Film i dźwięk. Następnie wyszukujemy pliki muzyczne, które nas interesują i za pomocą przycisku: Otwórz, umieszczamy je na slajdzie.

Teraz możesz tworzyć prezentacje uzupełnione o dźwięki, ulubione melodie, czy odgłosy natury! Już wiesz jak ustawić dźwięk w prezentacji, więc życzymy przyjemnej pracy!