Jak ustawić wygaszacz ekranu?

Zdarza Ci się pozostawiać komputer na chwile i nudzi Ci się patrzenie w statyczny, nieruchomy pulpit? Chciałbyś mieć w tym czasie wyświetlane na monitorze ciekawe, ruchome obrazy. Podpowiemy ci jak ustawić wygaszacz ekranu i skończyć z nudą na monitorze.

Istnieją co najmniej dwa sposoby na to jak ustawić wygaszacz ekranu. Ta porada przedstawi jeden z nich.

Aby ustawić wygaszacz ekranu należy wykonań następujące czynności.

W pierwszej kolejności należy przejść na pulpit. Aby to zrobić wystarczy zminimalizować wszystkie okna lub użyć przycisku skrótu pokaż pulpit. Na wolnym od ikon obszarze pulpitu kliknąć prawym przyciskiem myszki i z menu kontekstowego wybrać właściwości. Pojawi się okno właściwości wyświetlania.

Na górnej belce należy przejść do opcji wygaszacz ekranu. Na liście wybieralnej wskazujemy zadaną przez nas grafikę. Menu wygaszacz ekranu posiada możliwości wybierania parametrów wygaszacza takich jak, min. czas oczekiwania na uruchomienie, ochronę hasłem przy wznowieniu pracy oraz ustawienia samej animacji (kolory, kształty, styl).

Teraz już wiesz jak ustawić wygaszacz ekranu. Ta umiejętność pozwoli Ci śmiało eksperymentować z wygaszaczami ekranu, dowolnie kształtować dynamikę wyglądu twojego pulpitu kiedy komputer jest nieużywany.


Zobacz również