Jak usunąć Zdjęcia Google?

Zdjęcia Google są bardzo praktyczne - pozwalają wykonywać automatyczne kopie zapasowe Twoich zdjęć, jednak dzięki temu dostawca wie, gdzie bywasz, kim są Twoi znajomi oraz gdzie się znajdujesz. Jeśli nie jest to dla Ciebie komfortowe uczucie, pokazujemy, jak skasować Zdjęcia Google.

Zdjęcia Google - powody do skasowania

Zdjęcia Google kuszą praktycznie nieograniczoną ilością miejsca, synchronizacją pomiędzy różnymi platformami oraz licznymi opcjami udostępniania zdjęć. Może także podobać Ci się możliwość tagowania za pomocą rozpoznawania twarzy oraz wykrywanie oznaczonych wcześniej osób przez SI, (co pozwala na automatyczne tagowanie zdjęć). Jednak pamiętaj, ze Google wykonując te operacje zbiera o Tobie dane - ilość informacji jest olbrzymia, a znajdują się w nich m.in. takie, jak najczęściej pojawiające się na Twoich zdjęciach osoby (co pozwala na rozpoznanie ich jako członków rodziny lub przyjaciół), lokalizacje, w których najczęściej przebywasz, a także konkretne miejsca (zaczynając od pracy, kończąc na klubach czy sklepach).

Wielu osobom to nie przeszkadza, dla innych jest to naruszenie prywatności. To właśnie dla nich przygotowaliśmy instrukcję, jak usunąć Zdjęcia Google.

Jak usunąć Zdjęcia Google?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: