Jak usunąć facebookowe "Lubię to!" z całego internetu

Pisząc o serwisach społecznościowych, wspominaliśmy ostatnio o pościgu Facebooka za NK w Polsce i światowej dominacji pierwszego z serwisów. Wiemy jednak, że nie wszyscy nasi czytelnicy to fani Marka Zuckerberga. Część z Was ucieszy na pewno łatwy sposób na usunięcie przycisku "Lubię to!" z każdej strony w sieci.

Studio komputerowe Webgraph stworzyło ciekawe rozszerzenie do blokowania przycisku "Lubię to!" i wszystkich facebookowych dodatków z różnych serwisów internetowych. Facebook Blocker działa w przeglądarkach Safari, Chrome i Firefox. Bezpłatną aplikację pobrać można na oficjalnej stronie producenta.

Celem rozszerzenia jest możliwość wyboru - chcemy czy nie chcemy korzystać z Facebooka. Przeglądarki z fbblocker filtrują treść strony, nie wyświetlając facebookowych dodatków, takich jak "Lubię to!", "Udostępnij" i okienka z osobami, które "lubią" wybraną stronę.

Facebook Blocker: proces instalacji w Firefoksie

1. Wejdź na stronę Facebook Blocker, korzystając z przeglądarki Mozilla Firefox.

2. Kliknij w link "Install for Firefox".

3. Zainstaluj rozszerzenie. W razie, gdyby plik nie został wykryty, jako dodatek do Firefoksa, zamiast "Zapisz..." wybierz opcję "Otwórz w..." i wskaż ścieżkę swojej przeglądarki [np. C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe].

4. Uruchom ponownie przeglądarkę, by dokończyć instalację.

Tadam! Twój komputer jest już wolny od facebookowych śmieci. Dzięki powyższej instrukcji bez problemu poradzisz sobie z instalacją rozszerzenia w przeglądarce Apple Safari. Co ciekawe, w Google Chrome jest to jeszcze prostsze - wystarczy tylko kliknąć hiperłącze "Install for Chrome", a przeglądarka automatycznie zajmie się resztą.

Dla równowagi, mamy też coś dla miłośników Facebooka. Dzięki rozszerzeniu fb dislike button, zamiast coś "polubić", możesz skorzystać z nieistniejącej domyślnie funkcji Dislike!, a więc "Nie lubię tego!".