Jak usunąć liczne "entery" z dokumentu World

Kopiowanie i wklejanie tekstu do programu World z innych źródeł przeważnie jest mocno kłopotliwe ze względu na powielanie wadliwego formatowania, które powoduje powstawanie wielu luk zwanych "enterami". Jak się ich pozbyć?

Zdarza się, że po przekopiowaniu wiadomości do programu World, zachowuje się formatowanie oryginału. W konsekwencji po każdych 72 znakach tekst przechodzi do nowej linii, co jest bardzo niewygodne podczas edycji. Jest jednak sposób, który w błyskawiczny sposób pozbędzie się tych "enterów".

Enter

Zdjęcie autorstwa Василь Вовк z Pexels

Sposób jest bajecznie prosty: zamiast usuwać wszystko ręcznie naciskając naprzemiennie strzałkę w dół i klawisz [Backspace] lub [Del], powinniśmy wykonać co następuje. W otwartym oknie dokumentu naciśnijmy [Ctrl]+[H], następnie wybierzmy Więcej -> Specjalny -> Znaki akapitu (w niektórych wersjach MS Worda jest to po prostu Znaki specjalne -> Znak końca akapitu).

Zobacz również:

  • Excel staje się e-sportem. Tak, chodzi o arkusz kalkulacyjny

Do górnego pola powinno wstawić się charakterystyczne lustrzane odbicie "P", czyli znak końca akapitu (potocznie zwany "enterem"). Wtedy w dolnym polu wpiszmy spację (już z klawiatury) i wciśnijmy Zamień wszystkie.