Jak usunąć zdjęcie z profilu GG?

Od dłuższego czasu Gadu-Gadu oferuje możliwość ustawienia zdjęcia lub innej grafiki jako awatara na profilu użytkownika. Co jednak zrobić, by całkowicie się go pozbyć i wrócić do punktu wyjściowego, w którym nie wgraliśmy jeszcze żadnego awatara?

Nie chodzi tu o zmianę zdjęcia, która jest bardzo prosta. W tym celu klikamy na nasz awatar, następnie na ustaw awatar i wybieramy, czy chcemy wgrać zdjęcie z dysku, czy też zrobić je przy użyciu kamerki. Możemy tego też dokonać wchodząc na nasz profil GG.pl.

W obu tych wypadkach nie ma jednak możliwości całkowitego usunięcia grafiki związanej z naszym profilem. Wyżej wymienione sposoby pomogą w zmianie irytującego zdjęcia, czy niestosownej w nowej sytuacji życiowej grafiki, ale nie rozwiązują problemu całkowicie.

W tym celu należy udać się na stronę MojaGeneracja.pl. Ktoś może spytać, co to takiego? Dla niewtajemniczonych, jest to serwis społecznościowy związany z naszym numerem Gadu-Gadu. Tutaj z łatwością usuniemy niechciany awatar.

Aby zalogować się w serwisie musimy podać nasz numer oraz hasło GG. Po zalogowaniu trafiamy do osobistego profilu w serwisie i poniżej awatara klikamy edytuj awatar. Teraz przy zdjęciu, którego chcemy się pozbyć naciskamy na krzyżyk (x) i w ten sposób problem został rozwiązany.