Jak utworzyć kopię zapasową konta Facebook? [PORADNIK]

Co Facebook wie o Tobie? Dowiedz się, jak pobrać dane dotyczące Twojego konta, aby się tego dowiedzieć.

Źródło: cottonbro / Pexels

Poradnik dotyczy co prawda utworzenia kopii zapasowej swoich danych, ale przy okazji tego procesu możesz dowiedzieć się również, jakie dane Facebook zebrał o Tobie do tej pory. Na szczęście, sama platforma nie utrudnia tego zadania, dlatego wszystko przebiega dość szybko i łatwo. Jest to na tyle prosty w przeprowadzeniu proces, że warto go przeprowadzić nawet jeśli nie planujesz usuwać swojego konta - po prostu dowiesz się, co Facebook wie o Tobie.

Jak pobrać dane z Facebooka?

W tym celu trzeba użyć strony internetowej w przeglądarce. Wersja mobilna Facebooka niestety nie oferuje tej opcji. Oto, co musisz zrobić:

 • Kliknij mały trójkąt w prawym górnym rogu strony (obok Twojego zdjęcia profilowego i imienia) i wybierz Ustawienia.

  Jak utworzyć kopię zapasową konta Facebook? [PORADNIK]
 • Powinieneś zostać przeniesiony do ogólnego widoku ustawień. Po lewej stronie należy wybrać Twoje informacje na Facebooku.

  Jak utworzyć kopię zapasową konta Facebook? [PORADNIK]
 • Na środku strony pojawi się, między innymi, sekcja Pobieranie Twoich informacji. Wejdź w odnośnik Wyświetl przypisany do tej sekcji.

  Jak utworzyć kopię zapasową konta Facebook? [PORADNIK]

Zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie możesz pobrać wszystkie dotyczące Ciebie dane, jakie Facebook zebrał do tej pory. W zakładce Poproś o kopię możesz wybrać zakres dat (pobrane zostaną informacje z wybranego przedziału czasowego), format pliku, w jakim dane zostaną pobrane oraz jakość pobranych multimediów. Jeśli kiedykolwiek wykonałeś już ten proces - i z jakiegoś innego powodu czytasz ten poradnik - możesz przejrzeć swoje poprzednie kopie w zakładce Dostępne kopie.

Zobacz również:

 • Nowa funkcja na Instagramie
 • Jak zamknąć swoje konto Facebook? [PORADNIK]

Poniżej znajduje się lista wyboru dotycząca Twojej aktywności na Facebooku, informacji osobistych, znajomych i obserwujących, zarejestrowanych informacji, informacji dotyczących bezpieczeństwa i logowania, aplikacji i witryn poza Facebookiem, preferencji, a ostatecznie - informacji o reklamach. Możesz stąd wybrać konkretne typy danych, które chcesz zapisać i pobrać. Osobiście radzę zostawić domyślne ustawienie - wszystkie opcje zaznaczone - ponieważ lepiej mieć a nie potrzebować, niż potrzebować a nie mieć. Jeśli jesteś gotów, kliknij Utwórz plik na górze listy.

Jak utworzyć kopię zapasową konta Facebook? [PORADNIK]

Jeśli wykonałeś wszystko poprawnie, zostanie wyświetlony komunikat o rozpoczęciu procesu tworzenia kopii Twoich informacji. W zależności od ich ilości, będzie to trwać odpowiednio dłużej - niestety trudno jest określi ile, dla każdego ten czas będzie inny. Natomiast jeśli proces się powiedzie, Facebook powiadomi Cię o dostępności kopii, po czym będziesz mógł ją pobrać na wybrane urządzenie.

Jak utworzyć kopię zapasową konta Facebook? [PORADNIK]

Usunięcie konta na Facebooku jest równie proste, co pobranie naszych danych. Jeśli chcesz usunąć swoje konto, koniecznie odwiedź ten poradnik.