Jak uzyskać 45 W ładowanie w Galaxy Note 10+?

Samsungi Galaxy Note 10+ mogą ładować się szybko, ale w pudełku nie znajdziemy odpowiedniej ładowarki.

Samsung od jakiegoś czasu ma problemy z ładowaniem swoich urządzeń. Koreański producent kilka lat temu był liderem w tej dziedzinie i w 2015 roku wprowadził szybkie 15 W ładowanie do swoich urządzeń. Na tym rozwój się zakończył. Nowszy o cztery lata Galaxy S10 nadal ładuje się przy użyciu takiej samej ładowarki, jak Galaxy S6.

Jak uzyskać 45 W ładowanie w Galaxy Note 10+?

Źródło: techadvisor

Jednym z bardziej interesujących aspektów specyfikacji technicznej najnowszego Galaxy Note 10+ jest zdolność do szybkiego ładowania 45 W ładowania. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w zestawie z telefonem za niespełna 5000 zł znajduje się 25 W ładowarka.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Masz Galaxy Note 20 Ultra? Twój Samsung właśnie otrzymał nowe życie

W jaki więc sposób szybciej naładować Galaxy Note 10+?

Celowo piszemy o Galaxy Note 10+, ponieważ standardowy Galaxy Note 10 nie obsługuje 45 W ładowania. Oba modele są ładowane w inny sposób i to właśnie z tego powodu przed ich premierą w sieci pojawiło się duże zamieszanie i wiele sprzecznych informacji. Oba smartfony obsługują funkcję USB Power Delivery, ale ograniczoną do 25 W. Jest również możliwość 12 W ładowania bezprzewodowego. Model z Plusem umożliwia obsługę szybszego 45 W ładowania przewodowego oraz 15 W ładowania bezprzewodowego.

Aby uzyskać najszybszą możliwą prędkość ładowania należy dokupić ładowarkę USB Typu C z Power Delivery. Nie może to być jednak dowolny zasilacz z PD. Aby ładować Galaxy Note 10+ z mocą 45 W należy wykorzystać ładowarkę z obsługą USB-C Power Delivery oraz Programmable Power Supply (PPS).

Dlaczego potrzebny jest specjalny zasilacz z PPS? Nie wchodząc zbyt głęboko w szczegóły techniczne typowe zasilacze Power Delivery dostarczają wartości znamionowe 5 V, 9 V, 15 V oraz 20 V. Galaxy Note 10+ ładuje się z mocą 45 W jedynie przy niestandardowym napięciu zamiast powszechnie stosowanych 15 V i 3 A, ponieważ producent bał się o wydzielanie nadmiernego ciepła. Po wpadce z akumulatorami Galaxy Note 7 Samsung bardzo ostrożnie podchodzi do kwestii zasilania. Może to właśnie z tego powodu przez długi czas oferowano jedynie 15 W ładowanie. Tak więc aby naładować Galaxy Note 10+ przy wykorzystaniu 45 W należy posiadać ładowarkę 10 V/4,5 A. W innym przypadku Note 10+ ładował się będzie z mocą 27 W (9 V/3 A).

Jak uzyskać 45 W ładowanie w Galaxy Note 10+?

Źródło: samsung

W chwili obecnej wszyscy użytkownicy Galaxy Note 10+, którzy chcą ładować swoje urządzenie przy wykorzystaniu 45 W ładowania muszą zakupić zasilacz USB-C PD z PPS. Można skorzystać również z akcesoryjnej ładowarki Samsunga, ale w chwili obecnej jest ona niedostępna w sprzedaży. Prawdopodobnie to kwestia czasu, aż pojawi się w oficjalnej dystrybucji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: