Jak uzyskać licencję na Photoshop

Photoshop to niezwykle rozbudowane i znane narzędzie do obróbki zdjęć. Pokazujemy, jak sposoby na legalne uzyskanie licencji na ten program.


Photoshop to rozbudowany program graficzny przeznaczony do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej. Jest flagowym produktem firmy Adobe System. Dostępne są wersje na platformę Windows oraz macOS, a domyślnym formatem plików jest autorski PSD.

Pierwsze wydanie tego programu graficznego pojawiło się już w październiku 1988 roku. Od tego czasu Photoshop jest stale rozwijany i udoskonalany. Aktualna wersja 20.0.1 zadebiutowała w listopadzie 2018 roku.

Jak uzyskać licencję na Photoshop

Źródło: techadvisor.com

Jest to potężne narzędzie - niezależnie od tego, czy potrzebujesz go, aby ulepszyć swoje zdjęcia, poddać je zaawansowanej edycji, czy po prostu zmienić rozmiar i wyciąć zdjęcia z wakacji

Oto sposoby, za pomocą których można uzyskać Photoshopa (oczywiście legalnie).

Rozpoczęcie działalności Adobe Creative Cloud w 2013 roku oznaczało zmianę firmy w kierunku stania się dostawcą oprogramowania opartego na chmurze jako usługi, co oznacza, że nie można już instalować samodzielnych wersji programu, takich jak Photoshop CS5 lub CS6.

Istnieje jednak kilka sposobów na uruchomienie programu Photoshop na komputerze - w tym bezpłatna wersja próbna. Możesz również uzyskać zniżkę, jeśli jesteś studentem lub jesteś związany z instytucją edukacyjną (szkoła, uczelnia wyższa). Na koniec, możesz również pobrać bardzo starą wersję Photoshopa za darmo.

Photoshop CC Photography Plan

Aby uzyskać najnowszą wersję programu Photoshop, potrzebny jest program Adobe Creative Cloud. Subskrypcja w usłudze Creative Cloud oznacza, że albo płacisz kwotę co miesiąc, albo ryczałtowy koszt za cały rok. Gwarantuje to stały dostęp do aktualizacji bez dodatkowych kosztów.

Nie musisz jednak kupować wszystkich programów Adobe CC jednocześnie. Jeśli potrzebujesz tylko programu Photoshop, możesz zapisać się do planu zdjęć, który ma kilka opcji (przedstawiliśmy je poniżej) w zależności od tego, ile pamięci masowej w chmurze potrzebujesz.

Photography Plan (20 GB)

Plan Photography Plus 20 GB obejmuje Lightroom CC, Lightroom Classic CC i oczywiście Photoshop CC z 20 GB pamięci masowej w chmurze. Dostępnych jest kilka taryf:

Gdy zdecydujesz się na płatność miesięczną cena wynosi 12,29 Euro miesięcznie (147,48 Euro rocznie). Przy płatności z góry zapłacisz 146,71 Euro.

Photography Plan (1 TB)

Jeśli potrzebujesz więcej pamięci masowej, możesz zdecydować się na Photography Plan z 1 TB pamięci masowej w chmurze.

Kosztuje on 24,59 Euro miesięcznie (295,08 Euro rocznie) lub 293,58 Euro przy płatności za rok z góry.

Subskrypcja pojedynczej aplikacji

Jeżeli potrzebujesz dostęp jedynie do Photoshop CC bez dodatkowych aplikacji w pakiecie możesz zdecydować się na plan Pojedyncza aplikacja. W zestawie dostaniesz także 100 GB pamięci masowej w chmurze, dostęp do czcionek premium, a także Adobe Spark (narzędzie do tworzenia grafiki w mediach społecznościowych) i Adobe Portfolio.

W tym przypadku masz trzy opcje do wyboru:

  • Plan miesięczny - 36,89 Euro
  • Plan roczny z opłatą miesięczną - 24,59 Euro (295,08 Euro za rok)
  • Plan roczny z przedpłatą - 294,97 Euro

Jak uzyskać licencję na Photoshop

Uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy akademiccy

Uczniowie, studenci, nauczyciele i wykładowcy otrzymują 30 Euro (w tym VAT) rabatu miesięcznie na plan wszystkich aplikacji Creative Cloud i nawet 41 Euro (w tym VAT) rabatu miesięcznie w pierwszym roku subskrypcji.

Adobe stworzyło specjalnie dla tej grupy odbiorów promocję na pakiet wszystkich aplikacji, która jest szczególnie atrakcyjna. Dostęp do wszystkich aplikacji kosztuje 19,99 Euro przy planie rocznym z miesięcznym rozliczeniem (239,88 Euro rocznie) lub 239,85 Euro przy płatności za rok z góry.

W pakiecie znajduje się kolekcja ponad 20 aplikacji w tym Photoshop, Illustrator oraz Adobe XD, 100 GB przestrzeni w chmurze, Adobe Fonts oraz Adobe Spark z funkcjami Premium.

Aby móc skorzystać z tej oferty trzeba mieć ukończone co najmniej 13 lat i uczyć się w szkole podstawowej, ponad podstawowej lub na uczelni wyższej. Wymagana jest rejestracja za pomocą konta udostępnionego przez szkołę z końcówką .edu lub przesłanie skanu potwierdzającego możliwość skorzystania ze zniżek (legitymacja szkolna, studencka).

Jak uzyskać licencję na Photoshop

Bezpłatna wersja próbna Photoshop

Możesz również pobrać bezpłatną, 7-dniową wersję próbną Photoshopa CC. Użytkownicy komputerów PC będą potrzebowali systemu Windows 7 lub nowszego i co najmniej 2GB pamięci RAM (choć zalecane jest 8GB). Użytkownicy komputerów Mac będą potrzebowali wersji 10.14 (Mojave), 10.13 (High Sierra) lub 10.12 (Sierra). Więcej informacji na temat wymagań stawianych zarówno komputerom Mac, jak i komputerom PC można znaleźć tutaj.

Zdobądź Photoshop CS2 za darmo

Jak uzyskać licencję na Photoshop

Źródło: pcworld.com

Jeśli szukasz całkowicie darmowej wersji Photoshopa, możesz zainstalować Photoshop CS2, bardzo starą niewspieraną już wersję oprogramowania bezpośrednio ze strony Adobe.

Należy jednak pamiętać, że Adobe nie obsługuje już tej wersji Photoshopa i firma radzi nie używać nieobsługiwanych wersji swojego oprogramowania. Adobe ostrzega również, że istniejące systemy operacyjne mogą być zbyt zaawansowane, aby obsługiwać CS2. Program jest również przeznaczony dla tych, którzy legalnie zakupili CS2, ale Adobe nie weryfikuje już aktywacji, ponieważ oprogramowanie jest bardzo przestarzałe.

Wymagania sprzętowe Photoshop CS2 to:

  • Mac OS X w wersji 10.2.8 do 10.3.8, procesor Apple PowerPC G4 lub G5.
  • Windows 2000 lub Windows XP oraz proceso Intel Pentium III lub Pentium 4