Jak używać AirPods z Androidem?

Pomimo nikłych relacji Apple z innymi producentami możesz bez problemu używać AirPods'ów w parze z urządzeniami z Androidem.


Od czasu premiery AirPods w grudniu 2016 roku świat słuchawek bezprzewodowych znacząco się rozwinął i ewoluował. Pomimo ponad dwóch lat obecności na rynku i plotek o wypuszczeniu następcy w niedługim okresie czasu AirPods to nadal jedne z ciekawszych słuchawek bezprzewodowych na rynku.

AirPods'y i inne urządzenia

Pomimo iż Apple nie utrzymuje praktycznie żadnych relacji z innymi producentami (np. Apple Watch współpracuje tylko z iOS) AirPods mogą funkcjonować z urządzeniami opartymi na Androidzie jak i z jakimkolwiek urządzeniem obsługującym standard Bluetooth, jednak nie będą wtedy obsługiwane inteligentne funkcje AirPods, dzięki którym uznawane są one za jedne z najlepszych słuchawek bezprzewodowych na rynku. Jeżeli Ci to nie przeszkadza kontynuuj czytanie.

Konfiguracja AirPods'ów z Androidem

Warto zauważyć, że konfiguracja słuchawek AirPods z smartfonem lub tabletem posiadającym Androida jest taka sama jak w przypadku łączenia ich z jakimkolwiek urządzeniem innym niż wyprodukowane przez Apple. Wykonanie poniższych kroków sprawdzi się także w przypadku łączenia AirPods ze smartwatchem lub komputerem PC.

Jak podłączyć AirPods'y do telefonu z Androidem?

Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń Apple AirPods również cechują się łatwością w użyciu, dzięki czemu proces parowania jest łatwy nawet w przypadku łączenia ich z urządzeniami innych firm.

Możesz podłączyć słuchawki ze swoim urządzeniem z Androidem w kilku prostych krokach:

  1. Upewnij się, że Bluetooth jest uruchomiony w telefonie/tablecie, a samo urządzenie jest wykrywalne dla innych urządzeń.
  2. Otwórz pokrywę etui AirPods'ów
  3. Nacisnij i przytrzymaj przycisk z tyłu obudowy, aż dioda LED pomiędzy AirPods będzie migać na biało
  4. Wyszukaj AirPods w menu urządzenia, z którym chcesz je sparować i dotknij, aby nawiązać połączenie.

To wszystko! Od tej pory twoje AirPods będą współpracować ze sparowanym urządzeniem z Androidem, ale z kilkoma zastrzeżeniami: nie można wywołać wirtualnego asystenta, funkcja automatycznego wstrzymywania i wznawiania odtwarzania podobnie jak wskazania poziomu naładowania baterii nie będą działać. Oprócz tego możesz cieszyć się słuchaniem ulubionych piosenek z AirPods na Androidze.