Jak używać SPAMfightera
-
- Robert Szyszka,
- 10.08.2011, godz. 09:03
Bezpośrednie ataki na komputer czy zarażenie sprzętu wirusem to nie jedyne niebezpieczeństwa jakie czyhają na użytkowników w Internecie. Bardzo łatwo stać się ofiarą oszustwa bądź wyłudzenia, udostępnić swoje dane osobowe. W wielu przypadkach tego typu działania zapoczątkowane są przez niechcianą pocztę - spam. Ochroni przed nimi SPAMfighter
Polecamy:
- Gdzie ten spam?
- Twoja tarcza antyszpiegowska w 6 krokach
- Spam - USA rozsyła najwięcej, Polska poza pierwszą dziesiątką
- Najśmieszniejsze teksty spamerów
Do pobrania:
1. Po zainstalowaniu SPAMfigtera i uruchomieniu programu pocztowego zobaczysz dodatkowy pasek narzędzi. Umożliwia on szybki dostęp do najważniejszych funkcji filtra. Aby oznaczyć wiadomość jako śmieć, zaznacz ją i kliknij przycisk Zablokuj, jeżeli chcesz odzyskać błędnie przeniesioną do folderu ze spamem użyj przycisku Odblokuj. W menu Więcej kryje się dostęp do poleceń rozbudowy białych i czarnych list nadawców oraz domen i narzędzia do oczyszczania folderów programu pocztowego oraz katalogu ze spamem.
Jeżeli chcesz dodać jakiegoś adresata do wybranej listy wystarczy wybrać polecenie Czarna lista bądź Biała lista a następnie Adres e-mail bądź Domena. Dostęp do list możliwy jest za pomocą opcji programu. Aby narzędzie prawidłowo klasyfikowało spam musisz poświęcić trochę czasu na jego naukę.

Integracja SPAMfightera z programem pocztowym ułatwia jego obsługę
Spisy można rozbudowywać ręcznie bądź importować istniejące bazy z plików tekstowych i innych programów pocztowych. Na tej samej karcie, w sekcji Rozpoznanie języka możesz określić języki, w których poczta będzie blokowana bądź przepuszczana. Kliknij Czułość filtra jeżeli zauważysz, że SPAMfighter przepuszcza zbyt wiele spamu lub błędnie blokuje ważne pliki. Poziom agresywności filtra zmodyfikujesz za pomocą listy w prawym górnym rogu.

Konfiguracja Outlooka w SPAMfighterze</ilustracja>