Jak używać SPAMfightera

Bezpośrednie ataki na komputer czy zarażenie sprzętu wirusem to nie jedyne niebezpieczeństwa jakie czyhają na użytkowników w Internecie. Bardzo łatwo stać się ofiarą oszustwa bądź wyłudzenia, udostępnić swoje dane osobowe. W wielu przypadkach tego typu działania zapoczątkowane są przez niechcianą pocztę - spam. Ochroni przed nimi SPAMfighter

SPAMfighter to jeden z najpopularniejszych programów do walki ze spamem. Przeznaczony jest głównie do ochrony Outlooka, Outlook Expressa i Windows Maila ale działa także z Thunderbirdem. Wersja bezpłatna dodaje do wysyłanej poczty swoją stopkę. Funkcje dostępne po zintegrowaniu z programem pocztowym znacznie ułatwiają obsługę SPAMfighera.

1. Po zainstalowaniu SPAMfigtera i uruchomieniu programu pocztowego zobaczysz dodatkowy pasek narzędzi. Umożliwia on szybki dostęp do najważniejszych funkcji filtra. Aby oznaczyć wiadomość jako śmieć, zaznacz ją i kliknij przycisk Zablokuj, jeżeli chcesz odzyskać błędnie przeniesioną do folderu ze spamem użyj przycisku Odblokuj. W menu Więcej kryje się dostęp do poleceń rozbudowy białych i czarnych list nadawców oraz domen i narzędzia do oczyszczania folderów programu pocztowego oraz katalogu ze spamem.

Jeżeli chcesz dodać jakiegoś adresata do wybranej listy wystarczy wybrać polecenie Czarna lista bądź Biała lista a następnie Adres e-mail bądź Domena. Dostęp do list możliwy jest za pomocą opcji programu. Aby narzędzie prawidłowo klasyfikowało spam musisz poświęcić trochę czasu na jego naukę.

Jak używać SPAMfightera

Integracja SPAMfightera z programem pocztowym ułatwia jego obsługę

2. Jeżeli chcesz zmienić ustawienia programu kliknij Więcej i Opcje. Karta Klienci pozwala dopasować współpracę filtra do różnych programów pocztowych. Za jej pomocą zmienisz na przykład miejsce przechowywania wiadomości śmieci. Dostęp do czarnych i białych list możliwy jest po kliknięciu karty Filtry.

Spisy można rozbudowywać ręcznie bądź importować istniejące bazy z plików tekstowych i innych programów pocztowych. Na tej samej karcie, w sekcji Rozpoznanie języka możesz określić języki, w których poczta będzie blokowana bądź przepuszczana. Kliknij Czułość filtra jeżeli zauważysz, że SPAMfighter przepuszcza zbyt wiele spamu lub błędnie blokuje ważne pliki. Poziom agresywności filtra zmodyfikujesz za pomocą listy w prawym górnym rogu.

Jak używać SPAMfightera

Konfiguracja Outlooka w SPAMfighterze</ilustracja>

3. Ostatnią opcją konfiguracyjną, jaką warto zmienić jest sposób wyświetlana ikony filtra w zasobniku systemowym. Filtr integruje się z programem pocztowym i dostęp do jego opcji możliwy jest z poziomu paska narzędziowego dlatego ikona w zasobniku nie jest potrzebna. Aby zmodyfikować domyślne ustawienie powodujące jej wyświetlanie, kliknij kartę Ustawienia i ustaw opcję Nie na liście Tray Icon.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: