Jak używać Skype bez konta?

Choć czasy, gdy Skype był wręcz synonimem nowoczesnej komunikacji, minęły bezpowrotnie, komunikator wciąż ma się dobrze. Aby zwiększyć ilość jego użytkowników, Microsoft wprowadził w listopadzie 2016 roku możliwość używania komunikatora bez konieczności posiadania konta oraz instalowania aplikacji. Jak z tego skorzystać?

Skype bez konta

Aby skorzystać ze Skype bez konta, należy wejść na stronę internetową komunikatora. Tutaj wystarczy wybrać opcję Rozpocznij rozmowę. Następnie wpisz w okienku swoje imię, nick lub co tylko chcesz. Rozmowa w ten sposób zapewnia Ci pewną anonimowość.

Skype - rozmowa bez konta i instalowania komunikatora

Skype - rozmowa bez konta i instalowania komunikatora

Po wykonaniu tej czynności zobaczysz uśmiechniętą buźkę, a następnie przejdziesz do okna rozmowy. Równocześnie wygenerowany zostanie unikalny link, aktywny przez 24 godziny, którym możesz zaprosić każdego rozmówcę - musisz mu go po prostu przesłać (mailem, przez FB, itp.). Odbiorca po kliknięciu w link będzie mieć do wyboru otwarcie go za pomocą zainstalowanej na urządzeniu aplikacji Skype, albo rozmowę w ten sam sposób, co nadawca - czyli poprzez stronę www.

Okno rozmowy i udostępniania w Skype

Okno rozmowy i udostępniania w Skype

W tej wersji Skype możliwe są rozmowy grupowe nawet do 25 osób równocześnie - zarówno wideo, jak i głosowe. W trybie czatu tekstowego można pisać nawet z 300 rozmówcami. Występuje tu większość tych samych funkcji, co przy zainstalowanej aplikacji i darmowym koncie, jak np. przesyłanie plików czy udostępnianie ekranu, nie ma natomiast możliwości dzwonienia.