Jak włączać i wyłączać dodatki w Internet Explorer 9 beta

15 września miała miejsce głośna premiera Internet Explorer 9 beta. Opinie na temat przeglądarki są podzielone, ale przeważają pochwały za lepszy interfejs użytkownika, intuicyjną nawigację i bliską współpracę z systemem Windows 7. Dziś nauczymy się włączania i wyłączania dodatków w IE 9 beta. Czasem lepiej niektóre odłączyć, by poprawić wydajność.

Internet Explorer 9 ma szereg nowych funkcji, takich jak zakotwiczone witryny w systemie Windows 7, menedżer pobierania, ulepszone karty i wyszukiwanie na pasku adresu.

Jest też doradca wydajności dodatków, który pomoże nam zdecydować, które dodatki (ang. add-ons) powodują wolniejsze działanie przeglądarki i pozwoli wyłączyć lub usunąć wybrane z nich. Możesz również ręcznie wyłączyć je w kilku prostych krokach.

Zobacz również:

  • Czy wiesz, że Windows 11 Cię szpieguje? Pokazujemy, jak to powstrzymać

Włączamy i wyłączamy dodatki w Internet Explorer 9 beta

1. Na początek kliknij ikonę Narzędzia w prawym górnym rogu i wybierz z menu kontekstowego Zarządzanie dodatkami.

2. Na ekranie pojawi się okienko menedżera dodatków, w którym możesz zobaczyć wszystkie paski narzędzi i rozszerzenia, dostawców wyszukiwania i akceleratory, które masz obecnie zainstalowane w przeglądarce IE 9 beta.

3. Po lewej stronie zobaczysz opcje wyświetlania (Pokaż). Wybierz z nich Wszystkie dodatki.

4. W panelu po prawej, gdzie pokażą się wszystkie zainstalowane dodatki, wybierz funkcję, którą chcesz włączyć lub wyłączyć.

5. W okienku poniżej znajdziesz ogólne informacje na temat wybranego dodatku.

6. Teraz, klikając w przycisk Włącz lub Wyłącz w prawym dolnym rogu okienka, możesz uaktywnić lub zdeaktywować wybrany dodatek.

Wypróbuj różne rozszerzenia i sprawdź, przy jakiej konfiguracji IE 9 beta działa najlepiej. Jeśli chcesz, podziel się z nami swoimi odkryciami na temat najnowszej przeglądarki Microsoft. A może znasz jakieś ciekawe funkcje Firefoksa, Opery lub Google Chrome? Czekamy na Twoje porady.